2021 MXGP výsledky z České republiky

Posádka kurzu | 27. července 2021

Prado, Guadagnini řídí MXGP z České republiky

Fotografie Ray Archera a ShotByBavo

Jezdci tovární RedBull KTM Jorge Prado a Mattia Guadagnini zvítězili s MXGP a MX2 na MXGP v České republice (Loket), 25. července, v pátém kole série MXGP. Na každém ze čtyř motorů byl jiný vítěz, ale duo KTM bylo nejkonzistentnější dne.

Jorge Prado
Jorge Prado získal své první vítězství MXGP roku v Lokti v České republice.

Prado na MXGP vyměnil moto za týmového kolegu Antonia Cairoliho. Prado v prvním závodě porazilo obhájce titulu Tima Gajsera, necelou vteřinu před jezdcem Hondy Gajserem, když celou cestu vedl celou cestu. V první pětce byli Roman Pfeiffer (Kawasaki), Glenn Coldenhoff (Yamaha) a Jeremy Seewer (Yamaha).

Tim Geiser
Tim Gajser z HRC skončil šestý na mistrovství MXGP v České republice.

V moto 2 Cairoli, který měl špatný start v moto one, skočil mnohem lépe v moto 2 a běžel o vítězství poté, co předjel Prado v prvním kole a projel cílovou páskou 4,3 sekundy před Seewerem potřetí. Moto vyhrajte tuto sezónu. Prado se vrátil o další tři sekundy na třetí místo, následovaný Coldenhoffem a Italem Ivo Monticelli (Kawasaki).

1-3 Prado byl dost dobrý na to, aby mu přinesl své první vítězství v sezóně. Cairoli se umístil na druhém místě v celkovém pořadí a Sior byl třetí.

Tony Cairoli
Tony Cairoli s Jorge Pradem v patách.
Jeremy Seawer
Jeremy Sewer, který během svých osmi let profesionálního závodníka nikdy nevynechal Grand Prix, absolvoval dvě silná vystoupení a skončil pátý a druhý za třetí.

Gajser skončil ve druhém závodě na 15. místě po těžké porážce, ale stále vede šampionát nad Cairoli, 194-183. Prado je třetí se skóre 177, jen tři body za únorem.

Gaudagnini řídil celou silnici na svém prvním motu MX2 a nakonec zastavil svého týmového kolegu Toma Vialleho a skončil s náskokem pouhých 2,6 sekundy před Francouzem Viallem.

Mattia Guadagnini
Mattia Guadagnini vyhrál svou druhou Grand Prix MX2 v sezóně.

Třetí skončil po dvou sekundách Australan Jade Peyton (Husqvarna). Prvních pět skončili Španěl Robin Fernandez (Honda) a Francouz Maxime Renault (Yamaha).

Francouz Thibault Benestianst porazil dvě mota s prostorem, aby ušetřil svého kolegy z týmu Yamaha Renault. Třetí byl Gago Gerts (Yamaha), následovaný Rakušanem René Hoferem (KTM) a Guadaninim, kteří se po špatném startu vzpamatovali.

READ  Podrobnosti o vízech na Nový Zéland pro české a irské občany
Tibo shovívavý
Thibault Benistant získal své druhé vítězství v MX2 před svými týmovými kolegy Maxime Renauxem a Jago Geertsem.
Jago Gerts
Jago Gerts
Maxime Renault

Guadgnini 1-5 byl dost dobrý na celkové vítězství, následovaný Renauxem (5-2) a Benistantem (9-1).

Renaux vede mistrovství MX2, ale ne moc. Od Guadagniniho ho dělí jen dva body. Fernandez je třetí s dalšími 12 body za sebou.

2021 MXGP Česká republika platforma
Jorge Prado si užívá svůj okamžik uprostřed pódia MXGP, které lemují Antonio Cairoli po pravé straně a Jeremy Sior po levé straně.