Kontaveit během druhého kola v Moskvě | Sportovní

Kontaveit, na 20. místě na světě, nepotřeboval kvalifikaci na turnaj, zatímco Siniakova, která skončila o 30 níže než WTA, ale také ve finále čtyřhry na olympijských hrách v Tokiu, přišla kvalifikace.

V prvním setu začala Češka dobře na halovém hardcourt v Luzhniki Palace of Sports, když přerušila podání Kontafajet, ale na dalších pět zápasů neměla odpověď, protože 25letý Estonec z Tallinnu vzal stav na 5: 1. .Kontaveit málem získala set v dalším zápase, ale Sinyakova se zlomila a v dalším zápase zachránila svůj gól. Kontaveit znovu téměř zlomila svůj set, v poslední hře setu, ale vydržela, aby zabrala 6: 3.

Druhý set začal vyrovnaně, protože oba hráči odehráli svůj první zápas, ale po velkém úsilí při vzájemném prolomení vzájemného podání Kontaveit pokračoval v trefách 5: 3 v zápasech, přičemž vzal další zápas, a tím byl nastaven a vyrovnán poté, co Siniakova dvě dvojchyby na rovince.

Celá konfrontace trvala hodinu a 13 minut.

Kontaveit naservíroval jedno eso a udělal dvě dvojchyby, zatímco u Siniakové to byla čísla dvě esa a čtyři dvojchyby. Úspěšnost prvního podání Kontaveitové je 64 procent oproti 70 procentům Senyakové, ale Estonka získala ze svého prvního podání více celkových bodů (72 procent) než Senyakova (56 procent).

Kontaveit proměnil pět z deseti brejkbolů na dva body Siniakové z 12.

Kontaveit čelí buď Jeleně Ostapenkové z Lotyšska (WTA 30), kterou porazila v červnu v Eastbourne, nebo Andrea Petkovic (Německo, WTA 79).

Sledujte novinky ERR na Sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!