Adam Hanga tlačí Maďarsko, aby předstihlo Českou republiku v infarktu / Zprávy

Adam Hanga nastřílel 20 bodů a popadl pozdní odskok a vedl Maďarsko 82:79 a předstihl Českou republiku.

Adam Hanga odehrál další skvělý zápas, aby dovedl Maďarsko a předstihlo Česko 82-79 (23-23, 24-21, 15-21, 20-14) ke čtvrtému vítězství ve druhém kole kvalifikace mistrovství světa v basketbalu 2023.

5

Během celého zápasu mezi oběma týmy se Česká republika 5 minut před koncem čtvrté čtvrtiny dostala do těsného vedení (71:70). Maďarsko se však během následujících tří minut dostalo do vedení 9:2 a trestné hody Bendika Varadyho zvýšily vedení hostů na sedm – 79:72.

Češi však neodcházeli tak snadno. Vojtěch Hruban trefil trojky v řadě a týmy nyní dělí pouhé tři body (78-81). Tři ukazatele, které mohly zápas vyrovnat, však tentokrát Hroban minul, čímž dal Maďarsku příležitost zápas uzavřít.

Hanga minul těžkou trojku a Maďarsko se rozhodlo chybovat, když zbývalo sedm sekund, aby se vyhnulo hlubokému úderu. Hruban zmeškal druhý trestný hod a doufal v odskok, ale byl to opět Adam Hanga, kdo vlezl do spojky a chytil prkno a zajistil svému týmu výhru.

Hurban se málem stal znovu šampionem, když málem přehoupl půlku pole a na hodinách nezbýval čas.

Hanja dokončil zápas s 20 body ve střelbě 8:17. Získal také 12 doskoků a 5 asistencí, aby nasbíral 25 bodů PIR v soutěži. Nováček Rytas Vilnius Benedek Varadi přispěl k celkovému hodnocení 16 8 body, 3 doskoky, 5 asistencemi a 2 zisky.

Hruban Balčik postoupil s 26 body ve střele 9 na 16 a zaznamenal 4 trojky za 22 hodnocení.

ČR: Vojtěch Hruban 26 (5/7 2PT, 4/9 3PT, 4/6 FT, 22 PIR), Ondřej Balvín 15 (5/6 2PT, 5 REB), Jan Veselý 13 (6/9 2PT, 5 REB ) ) Patrick Odeh 10 (4/5 2PT).

Maďarsko: Adam Hanga 20 (6/10 2PT, 2/7 3PT, 2/4 FT, 12 REB, 5 AST, 25 PIR), Zoltan Perl 10 (3/8 2PT), Mikael Hopkins 10 (2/4 2PT, 2/5 3PT, 4 REB).