Aktuální informace o olympijských hrách 2021 – Katie Ledecky získává zlato na 1500 volných stylů, mužský basketbal USA se podle všeho zotavuje a další z Tokia

Nebaví vás to? Tokijské olympiády odstartovaly v úterý večer příležitostmi k vykoupení a samozřejmě více zlatými medailemi. Po rušném ránu, kdy USA bez Simone Bilesové těsně skončily za ruským olympijským výborem ve finále ženského týmu gymnastiky a USA si po prohře Japonska v mistrovském zápase vybojovaly stříbro, je čas obrátit naši pozornost na večerní břidlici.

Naštěstí pro nás, plavkyně Katie Ledecky získala své první zlato v Hrách a šanci amerického mužského basketbalu odrazit se po prohře s Francií.

Pokud vám nevadí zůstat vzhůru, budete moci sledovat Kevina Duranta-který vstupuje do dnešního zápasu jako 15bodový, aby se vyhnul vázání bodového rekordu Carmela Anthonyho na historii olympijského týmu Spojených států-a jeho spol. na. Írán (12:40 ET, středa). Sázky jsou vysoké, protože Američané možná budou muset porazit Írán a Českou republiku, pokud doufají, že se dostanou do čtvrtfinále a udrží si své sny o čtvrté zlaté medaili za sebou.

Od Ledeckého šesté zlaté medaile v kariéře (KOZÍ věci) až po vedení KD v knihách rekordů, máme pro vás novinky z celé dnešní akce:

Sledovač olympijských medailí | Plán

Američanka Katie Ledecká získala ve středu první zlato ze své olympijské kampaně v roce 2020 v ženském debutu na 1500 m volný způsob.

Po asi 70 minutách soutěží ve volném stylu žen na 200 m, kde se umístila na pátém místě, nevykazovala Ledecká známky únavy a dominovala 1500 m od začátku. Vítězství dosáhla časem 15: 37,34 s náskokem více než čtyř sekund před stříbrnou medailistkou ze Spojených států Ericou Sullivanovou.

Bronz získala Němka Sarah Koehlerová.

Ledeckého američtí spoluhráči skandovali z tribuny v Tokijském středisku vodních sportů „USA“, když se blížila ke zdi, aby získala vítězství.

Ledecká byla povýšena jako jedna z tváří olympijských her v roce 2020 a očekávání, že 24letá žena přidá do své předchozí sbírky pěti zlatých medailí, byla velká. Začátkem týdne získala stříbrnou medaili na 400 metrů volný způsob. – Darcy Min

Americký volejbal mužů porazil Tunisko

Americký volejbalový tým mužů porazil Tunisko ve čtyřech setech a ve skupině B zvýšil Američany na 2: 1. Spojené státy vypadly ze skupiny B, než porazily Tunisko. USA ve čtvrtek pokračují ve své kulečníkové hře zápasem s Brazílií.

Dvojitá medaile Virginie 200 m

Mít jednoho olympionika je pro univerzitu důležité. dva větší. Dva ve stejné události, oba skončili na stejném medailovém pódiu? Vítejte ve světě University of Virginia.

READ  Fletcher je nejrychlejší na světě, protože muži Severní Ameriky skončili v týmové soutěži šestí

Plavci Cavaliers Alex Walsh a Kate Douglas získali v úterý stříbro a bronz v běhu jednotlivců na 200 metrů a skončili za Japoncem Yui Ohashim.

UVa byla pochopitelně odčerpána.

Tento závod je velkým rokem pro Walsha a Douglassa, kteří na začátku letošního roku pomohli přivést Virginii na mistrovství NCAA.

Australský Titmus vytvořil olympijský rekord

Na svých prvních dvou plaveckých závodech ve středu v Tokijském aquatickém centru skončila Katie Ledecká na pátém místě ve volném stylu žen na 200 metrů. Byla dominantní olympijský vítěz na akci.

Zlato získala australská Ariarne Titmus časem 1: 53,50, což je nový olympijský rekord. Stříbrnou a bronzovou medaili získala Siobhan Bernadette Huge z Hongkongu a kanadská Penny Oleksiak. Ledeckyho čas 1: 55,21 zaostal o více než sekundu a půl za vítěznou známkou.

Ledecká si ve středu později odnesla zlato ze své první kariéry na olympijských ženách na 1500 m volný způsob. Začátkem týdne získala stříbro na 400 metrů volný způsob – a také prohrála s Titmusem. – Darcy Min

Trenér Titmusu, Dean Boxall, byl ze svého plavce trochu nadšený.

Americký basketbal pro muže, spousta možností navzdory počáteční ztrátě

Tým USA je po nedělní prohře s Francií na olympijských hrách 0: 1. Formát se od předchozích her změnil, takže cesta k postupu do medailového kola je jiná a je to něco, čemu budou nyní Američané muset věnovat větší pozornost.

READ  Africký pohár národů: Útočník Watfordu Emmanuel Denis nebude hrát za Nigérii po kly svého týmu | fotbalové zprávy

Na rozdíl od minulosti tři skupiny po čtyřech nejsou dvě skupiny po šesti, což vytváří určité nuance v postupu týmů.

Dva nejlepší týmy v každé skupině postoupí do čtvrtfinále. To znamená, že i přes porážku Američané stále kontrolují svůj vlastní osud. Pokud ve středu porazí Írán a poté v sobotu Česko, nebudou ve své skupině chytat horší než druhé místo a postoupí.

Existuje však scénář, ve kterém mohou Spojené státy prohrát další hru a pokračovat v postupu. Dva týmy, které skončí na třetím místě, obdrží týmovou hru na základě rozdílu bodů mezi nimi. To znamená, že konečný výsledek je relevantní a že zvýšení skóre, pokud existuje šance na úspěšnou výhru, může být nakonec cenné.

V osmi týmech, které se kvalifikovaly do čtvrtfinále, probíhá opětovné losování o postup do kola medaile. Umístěním na druhém nebo třetím místě ve skupině, což je scénář, kterému tým USA čelí, budou pravděpodobně mít těžší cestu ke zlatu. – Brian Windhurst

Chili je po ní

Jordan Chiles byla na místo umístěna v úterý, když Simone Bilesová odstoupila ze soutěže vícečlenných gymnastických družstev žen. Zatímco Američané nemohli zlatou medaili dohnat Ruský olympijský výbor, Chili si vedla dobře a předvedla několik zabijáckých tanečních tahů.

Tanec pokračoval na jevišti.

Seznámení s Lydií

Zlatá medaile Lydie Jacobyové na 100 m prsa byla překvapením, a tak je na čase se s mladým aljašským plavcem seznámit. Některé poznámky jsou uvedeny níže.