Amazing Wolf usiluje o první výhru nad Bruins od roku 2010

10. března 2022; Toronto, Ontario, Kanada; Obránce Arizony Coyotes Shane Gustespire (14) drží puk proti Torontu Maple Leafs ve druhém poločase ve Scotiabank Areně. Povinný kredit: Dan Hamilton-USA TODAY Sports

Arizona Coyotes vstupují do sobotního zápasu v Bostonu, aby dokázali, že termín March Madness se nevztahuje pouze na vysokoškolský basketbal.

Coyote, poslední v Centrální divizi a remizoval s expanzí Seattle Kraken o nejmenší počet bodů (40) v Západní konferenci, v březnu prohrál 4:0. Série překvapení začala domácí výhrou 2:1 nad nejlepším týmem NHL Colorado Avalanche a pokračovala vysokými výhrami nad Ottawou (8:5) a Detroitem (9:2), po nichž následovala výhra 5:4. v přesčasech. ve čtvrtek v Torontu.

O pátou výhru v řadě budou usilovat v sobotu na silnici proti Bruins.

22 gólů Coyotes v posledních třech zápasech to vyrovnalo s třetím nejvyšším součtem ve třech zápasech v historii franšízy. Tým dvakrát vstřelil 24 gólů ve třech hrách v roce 1985, když byl ještě přítomen ve Winnipegu.

Obránce Jakob Chychrun skóroval na 2:17 v prodloužení a zajistil Arizoně poslední vítězství nad Maple Leafs. Toronto se zotavilo z manka 4:1 ve třetím poločase a vynutilo si prodloužení třemi góly za méně než pět minut, včetně dvou gólů během 10 sekund pro Austona Matthewse a Williama Nylandera.

„Kluci teď hrají hokej opravdu dobře,“ řekl Chicheron po svém druhém vícególovém zápase v řadě. „Když jde všechno dobře, je snadné nepropadat panice a neztrácet koncentraci, když se vzdáváte vedení. Když se hrálo nerozhodně, byli jsme na lavičce docela klidní. Rozhodně vypadali dobře, ale podařilo se nám získat prodloužení a držte se toho a získejte velkou výhru.“

„Líbilo se mi, jak jsme tak dobře reorganizovali naše řady,“ řekl trenér Arizony Andre Torrini. „Po (Torontu) zpět měli opravdu solidní obrat a já jsem miloval jízdu mimo lavičku. Přemýšlel jsem, jestli nepotřebujeme oddechový čas. Vždy je to dobrý test, jak zjistit, jak bude vaše řízení reagovat mimo lavičku. Líbí se mi ten způsob kluci zůstali soudržní a vyrovnaní.

READ  Organizátoři FIBA ​​popisují rozšířené mistrovství světa jako úspěch

Arizona vyhrála pouze 14krát v prvních 53 zápasech. Wolves se nyní pokusí zahájit svůj první zápas 5-0-0 na měsíc od února 2012.

„Snažím se bavit, užívat si a být přítomen,“ řekl Cicerun, který v posledních šesti zápasech zaznamenal pět branek a 10 bodů. „Máme dobrou partu a hrajeme dobře hokej. Byla to zábava.“

Boston vstupuje do hry v pátek, čtyři body za Torontem, aby skončil třetí v Atlantické lize, ale je první v šampionátu Východní konference. Bruins jsou také na vítězné sérii, v posledních 10 zápasech postoupili 8-1-1, včetně čtvrteční výhry 4-3 nad hostujícím Chicagem Blackhawks.

David Pasternak zaznamenal dva góly a jednu asistenci a vstřelil vítězný zápas proti Black Hawks se 17,2 sekundami do konce. Výsledek přišel jednou před sítí z odrazené přihrávky z pravého rohu Taylora Halla.

„Byl to pro nás obrovský návrat,“ řekl Pasternak. „Celkově tam Sui (Jeremy Swayman) zachránil několik obrovských míčů, i když vstřelili gól (což nás drželo v zápase až do poslední minuty. To bylo obrovské. … Celkově pro nás velké vítězství.“

Jde o druhé střetnutí obou týmů v této sezóně. Boston, po třicetinásobném záchraně Linuse Olmarka, vyhrál 28. ledna první místo 2:1 v Glendale v Arizoně. Bylo to 17. vítězství Bostonu nad Arizonou v řadě.

Coyotes – a poté Phoenix Coyotes – vyhráli poslední zápas série 9. října 2010, když si připsali vítězství 5:2 nad Bruins v úvodním utkání NHL v Praze, hlavním městě České republiky.