Američan Johannes Fermann vyhrává Czech Masters v prvním evropském kole

Johannes Vermann skončil se skóre 4 pod 68 a vyhrál v neděli mistrovství ČR Masters a získal svůj první titul na European Tour.

Američan skončil o dva údery před Finem Tapiem Polkanenem a dalším Američanem Seanem Crockerem s celkovým součtem 15 pod 273 v Albatros Golf Resort u Prahy.

Ferman dokončil na začátku sezóny nejlepší třetí místo předchozího European Tour na Irish Open.

„Je to neuvěřitelné. Chci říct, dnes jsem hrál se dvěma skvělými hráči, oba hráli opravdu dobře celou cestu,“ řekl Fermann.

„V jednu chvíli jsme byli čtyři o vedení a já jsem se jen držel své hry. Nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál. Zítra se probudím a pak to opravdu pocítím.“

Ve druhém kole se vzpamatoval z bogey se třemi ranami na čele devítky poté, co zahájil kolo v závěrečném setu s bývalým šampionem British Open Henrikem Stensonem ze Švédska a Polkanenem a za vedoucím Finem zaostal o ránu.

Fermann vedl o jedinou ránu poprvé poté, co otevřel zadní devítku dalším birdie a přidal další pár na 12. a 16. místě po bogey na 11. pozici.

Pulkkanen se brzy dostal do vedení o čtyři rány, ale ve dnech 8 a 10 prohrál dvě rány bogey. Po dvou vrabcích ve dnech 15 a 16 získal vedení zpět, ale kolo zakončil bogey a double bogey na posledních dvou jamkách. 72 na druhém místě s výsledkem 13 pod 275.

Crocker se svým čtvrtým skokanem v řadě na dvanáctém místě vyskočil na vrchol a ve 14. a 15. kole 70. kola vytvořil bogey.

Stenson se 16. dne trefil do vody, zahrál double bogey, získal 71. kartu a vyrovnal čtvrté místo v rozstřelu po boku Američana Paula Petersona (70), který vyhrál Czech Masters v roce 2016.

READ  2 hráči regionu Perského zálivu se připojili k izraelskému týmu na olympijských hrách v Tokiu - J.