Americký mužský hokej porazil Německo, ve vyřazovacím kole olympijských her obsadil první místo – News Herald

od Stephena Wina

PEKING – Červený, bílý a modrý tým má nyní nejsnazší cestu ke zlatu.

Mladý hokejový tým ze Spojených států porazil 13. února Německo 3:2, když dokončil předkolo bez porážky a ve vyřazovacím kole olympiády získal nejlepší nasazené místo. Američané jdou rovnou do čtvrtfinále a poté se utkají s vítězem zápasu Německo – Slovensko z kvalifikace.

„O všem, co můžeme do tohoto bodu dosáhnout, jsme to dokázali,“ řekl americký trenér a bývalý kouč Monsters David Quinn. „Je to pro nás chvástání, je tu důvěryhodnost, která zde během minulého týdne nahlodala, což nás staví do této pozice, ale nedosáhli jsme ničeho, čeho bychom chtěli dosáhnout.“

Američtí hráči a trenéři si dali za cíl vyhrát skupinu. To a mnohem více se jim povedlo jako jedinému týmu na turnaji, který vyhrál všechny tři zápasy v organizaci.

Třetí byl těžší, než se čekalo proti stříbrným medailistům, kteří udrželi své vítězství nad Čínou dvě noci poté, co Spojené státy porazily hostitelskou zemi 8:0. Ještě více než americká patová situace proti Kanadě bylo napětí mezi Spojenými státy a Německem vyhrocené křikem z lavice na lavici a více než obvyklé množství pískání.

Stejně jako u zápasu s Kanadou se Američané drželi, když Německo zvýšilo svou fyzickou sílu a ošklivost a ukázalo, že na ledě nebude šikanováno.

„Nejdůležitější pro nás je dokázat, že nás týmy nebudou moci fyzicky vykopnout z kluziště,“ řekl kapitán Andy Meili. „Jsme mladý tým, ale jsme rychlí a zruční a nikdo nás nezpomalí. Budeme za vámi chodit dál.“

Stephen Kampfer skóroval v silné hře necelé tři minuty poté, co se Německo ujalo vedení, Matt Kneiss dostal Spojené státy do vedení a Drew Commisso zaznamenal 24 gólů a své druhé vítězství v tolika zápasech. Poté, co Tom Kunkel skóroval za Německo v 2:29 minutách, byl gól Nathana Smithe na začátku třetího poločasu vítězem zápasu.

READ  Žebříček FT European Business Schools 2021: Francie dominuje

Trvalo to přežít poslední tlak Německa v posledních sekundách, ale Spojené státy se proti méně talentovanému, ale tvrdě pracujícímu soupeři postaraly o byznys. Kampfer řekl, že on a jeho spoluhráči se možná těšili na čtvrtfinále, ale on a jeho trenér byli hrdí, že se zaměření na Německo stalo tak rychle.

„Nemohl jsem být na naši skupinu hrdější,“ řekl Quinn. „Myslel jsem si, že pro nás máme výhodu. Myslel jsem si, že jsme byli tvrdí na puky. Nejsme velký tým, takže se nás týmy pravděpodobně pokusí porazit fyzickou silou. Myslel jsem, že jsme dnes večer odpověděli na zvonek několika způsoby. „

Do čtvrtfinále postoupilo také druhé nasazené Finsko, třetí nasazené Rusko a čtvrté Švédsko. Finsko porazilo Švédsko o tři góly v prodloužení 4:3 a posunulo se v tabulce před svého hlavního rivala.

Finský comeback vyřadil Kanadu z první čtyřky. Pátý tým Kanady se v úterý znovu střetne v kvalifikaci s Čínou, v odvetném zápase, který Kanada v neděli vyhrála 5:0.

„Jediná věc, kterou víme, je, že budou silní a budou tvrdě soutěžit, takže musíme být připraveni,“ řekl trenér Kanady Claude Julien. „Nic nemůžeme považovat za samozřejmost.“

Šesté nasazené Dánsko čelí 11. nasazenému Lotyšsku, sedmá Česká republika čelí 10. Švýcarsku a osmé Německo devátému Slovensku. Kvalifikátor National Hockey League Juraj Slavkovský vstřelil svůj čtvrtý gól a pomohl Slovensku porazit Lativu 5:2 při jejich prvním olympijském vítězství.

Spojené státy jako nejlepší nasazené se mohou až do zápasu o zlatou medaili vyhýbat obhájcům titulu, předturnajovým favoritům a skvělým Finům.

„Chcete se dostat do nejlepší možné pozice a my jsme to udělali,“ řekla Millie.

Americký tým se zlepšil na 3:0, přestože druhý zápas odehrál bez obránce Jacka Sandersona, který se v sobotu proti Kanadě zranil v prvním poločase, ale zápas ukončil. Sanderson také vynechal úvodní zápas proti Číně, protože ho problémy s testováním virů opustily v Los Angeles, zatímco zbytek týmu odcestoval do Pekingu.

READ  Přístup k reformě vzdělávání zdola nahoru od Miroslava Beblava a Sokky Muzikařové

USA Hockey řadí Sanderson podle dne. Quinn nemá žádné další informace o svém stavu, ale celý tým bude těžit z jednoho dne navíc před dalším zápasem.

„Sedíme pěkně,“ řekl Smith. „Jsme rádi, že jsme nehráli kvalifikační kolo a můžeme si trochu více odpočinout.“

Poznámky: Obránce Drew Helleson je zpět v týmu, aby zaujal Sandersonovo místo. … Útočník St. Cloud State Sam Hentigs si odbyl svůj olympijský debut a nahradil Marka McLaughlina z Boston College. … Danny aus den Birken odkopl síť za Německo s brankářem číslo 1 Matthiasem Niederbergerem, který zastavil noc – aus den Birken byl začátek, když Německo dosáhlo finále v Pchjongčchangu v roce 2018.