Annette Kontaveitová a Karolína Plíšková vítězstvím zahájily finále WTA, sportovní zprávy

Impozantní forma Anett Kontaveitové z konce sezóny pokračovala, když porazila Barboru Krejkovou 6-3 6-4, zatímco Karolína Plíšková předčila Garbine Muguruzaovou 4-6 6-2 7-6 (6), když ve středu začalo finále WTA v Guadalajaře. 25letá Estonka Kontaveitová chytila ​​30minutový první set hlavičkou mimo branku a pečetil vítězství, když Krežiková poslala bekhend do sítě v mečbolu.

Kontaveitová, která se jako poslední singlistka zasloužila o účast na osmičlenném turnaji, vyhrála letos čtyři tituly na okruhu WTA, aby se vyšvihla na světovou osmičku, a vyhrála už 11 her v řadě.

„Podařilo se mi vyhrát Cleveland a odtud jsem se začal valit,“ řekl Kontaveit, který vyhrál tituly v Ostravě, Moskvě a Kluži. „Jen jsem si trochu víc věřil a hra rozhodně fungovala, jen jsem získal více výher a hrál hodně tenisu a cítil se opravdu pohodlně a užíval si tenis.“

Šampionka French Open Kryžiková, jediná grandslamová šampionka v soutěži, nenašla na fialovém kurtu ve tyčícím se mexickém městě žádný rytmus.

„Byl to těžký zápas,“ řekla Križiková. „Myslím, že Annette hrála silnou hru, podávala dobře.“ V bitvě mezi bývalou světovou jedničkou Plíšková předčila pomalý začátek, aby se večer rozloučila s Muguruzaovou pod záři reflektorů.

Plíšková po prohraném prvním setu zlomila Muguruzaovou, aby ukončila osmiminutový zápas a vedla 2:0 v prvním setu, který nepustila. Ve třetím setu si Muguruzaová za stavu 5:4 zachránila dva mečboly při svém podání a udržela si nervy, aby ji nakonec donutila zlomit nerozhodný stav.

Úderná Češka se ale nezapřela a proti Španělce prodloužila bilanci na 9:2, když Muguruzaová poslala dlouhý forhend, aby dokončila maratónský třetí set. WTA Finals rozdělí hráče do dvou skupin po čtyřech hráčích, které budou hrát turnajovým způsobem, přičemž každý hráč se utká ve třech zápasech.

READ  Wales: Gareth Bale a Aaron Ramsey v kádru Běloruska a Belgie pro kvalifikaci na mistrovství světa | fotbalové zprávy

Nejlepší hráči z každé skupiny postoupí do semifinále, kde se pak turnaj odehraje vyřazovacím způsobem. Loňské finále WTA se nekonalo kvůli pandemii COVID-19 a původně se mělo konat v Shenzhenu, než bylo přesunuto kvůli cestovním omezením souvisejícím s epidemií v Číně.