Australian Open 2022 | Poslední hráč z mladých kluků zkolaboval, potřeboval invalidní vozík pro Jakuba Minska proti Brunu Kozuharovi

Česká čtyřka Jakub Mincek zkolaboval kvůli těžkým kontrakturám av dramatických scénách juniorského finále Australian Open sotva stačil dohrát zápas.

Ve finálovém zápase impozantního mistrovského zápasu trvajícího 3 hodiny a 43 minut pracoval 16letý Mincic, aby ve třetím setu zůstal za stavu 5:6, když ho maratónský závod posunul přes okraj.

Navzdory tomu, že získal bod a Američan Bruno Kozuhara nasazený nasazený jako jednička, trefil dlouhý forhend nebo nic, délka bodu a postava v zápase nakonec stály Mincice, který se sklonil na břicho a trvalo mu to skoro minutu. Dokázal se postavit na nohy.

Živé aktualizace: Barty se utká s Collinsem ve finále Australian Open

„Je to těžké, nejsem si jistý, že tady bude moci pokračovat,“ řekl Brad Stein v komentáři.

Robbie Koenig odpověděl: „Mysl je ochotná a tělo je slabé.“

„Jestli jsi někdy měl křeče, tak to bolí,“ uzavřel Stein.

Streamujte každý zápas, každý stadion Australian Open živě a zdarma 9 nyní.

Mansik, který seděl za základní čárou, podepřený rámem své rakety, nakonec vytrval za jásotu řvoucího davu.

V tuto chvíli to bylo 30/30 a Mincic potřeboval najít rezervy, aby vyhrál o dva body, aby vyrovnal rozhodující set 6-6.

Nakonec se zvedl k podání, aniž by se mohl hnout nohama ze země, ale své podání dokázal pouze propasírovat do sítě a zajistil tak 17letému Kozuharovi mečbol.

V tu chvíli Mincek sestoupil podruhé a nebyl schopen se postavit na nohy, než přestal upozorňovat na nedodržení času poté, co předseda senátu nařídil rozsudkem předsedy senátu k výkonu trestu.

To přimělo Kozuharu k otázce, proč Mansik netrefil bodovou penalizaci, vzhledem k tomu, že dříve obdržel porušení času.

Po krátké výměně názorů s rozhodčím se Kozuhara připravil na podání v místě turnaje.

Zatímco se mu podařilo zůstat ve vzpřímené poloze, nohy ho úplně zklamaly a nedokázal dopadnout na kurt, takže Australian Open předal Kozuharovi nelítostným způsobem.

Poté se znovu zhroutil před kurtem, nedokázal sebrat sílu, aby dosáhl na síť, aby pogratuloval americkému soupeři.

Kozuhara v dojemném sportovním gestu pobíhal kolem sítě, aby zkontroloval svého poraženého soupeře, než rozhodčí přivezli na hřiště invalidní vozík a odvezli českou mládež na ošetření.

Chcete-li dostávat denní dávku těch nejlepších aktualit a exkluzivního obsahu z Wide World of Sports, přihlaste se k odběru našeho newsletteru do klikněte zde!

READ  Mezinárodní klubové mistrovství: Znovu se bude konat Czech Open 2021