Becker drží Al Ittihada v Lize mistrů v Gladbachu

Union Berlín zůstal na cestě k debutu v Lize mistrů poté, co gól Sheralda Beckera ve druhém poločase zpečetil nedělní vítězství 1:0 nad Borussií Monchengladbach.

Beckerův devátý ligový gól v sezóně z voleje po centru Jeroma Roussillona přinesl hostům všechny tři body a posunul je na třetí místo.

Svazový trenér Urs Fischer ocenil „disciplinovaný výkon svého týmu“ a řekl, že „v zápase nebyla žádná fáze, kdy bychom nechali věci plynout“.

„Když se ozvalo pískání, byli jsme zaslouženě vítězové.“

Předchozí vítězství Freiburgu nad Schalke 04 znamenalo, že tým ze Schwarzwaldu se před výkopem posunul přes Al Ittihad na třetí místo.

S tím, že RB Leipzig a Bayer Leverkusen také prošly, Union vydržel špatný první poločas, než zvýšil intenzitu ve druhém poločase, přičemž Becker skóroval v 60. minutě.

S 31 góly proti Unionu Union v této sezóně inkasoval nejméně ze všech týmů v Bundeslize.

Al-Ittihad, který má za sebou teprve čtvrtý rok v první lize, je nyní na cestě k účasti v Lize mistrů.

– Freiburg IV –

Vzpěra Michaela Gregorica v prvním poločase pomohla zvednout Freiburg na čtvrté místo po domácí výhře 4:0 nad bojujícím Schalke 04.

Stejně jako Al-Ittihad ani Freiburg nikdy nehrál Ligu mistrů.

„Tým věděl, co nás čeká, a byli jsme připraveni. Byli jsme odhodlaní a zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl trenér Freiburgu Christian Streich.

Jeho protějšek ze Schalke Thomas Reis připustil, že jeho tým „by byl vděčný, kdybychom neztratili víc“.

„V žádném případě jsme nebyli rovnocenným soupeřem,“ řekl. „O tom dni toho moc říct nemůžu.“

Gregoric skóroval po pouhých sedmi minutách, po asistenci Ritsu Doana.

Rakušan svou hlavičkou zdvojnásobil vedení Freiburgu v závěru prvního poločasu, když centr obránce Christian Gunther.

READ  Výsledky mezinárodního víkendu v září 2021

Doan byl opět tvořivou silou na začátku druhého poločasu pro Freiburgův třetí, sprintoval kolem několika obránců, aby našel Gregoritsche v boxu.

Poté předal míč Lucasovi Hoylerovi, který volejem nastřelil brankáře Schalke 04 Alexandera Schollowa.

Schwolow nedokázal správně absorbovat úsilí a nechal míč proklouznout do branky do třetiny Freiburgu.

Čtvrtý přidal obránce Freiburgu Matthias Ginter, když zbývalo osm minut.

Schalke, které na začátku roku 2023 absolvovalo osmizápasovou sérii bez porážky, prohrálo tři z posledních čtyř zápasů.

Royal Blues, tradičním německým fotbalovým gigantům, hrozí přímý sestup do druhé ligy.

Jsou druzí ode dna a tři body z bezpečí, zbývá pět kol sezóny.

Bayer Leverkusen si pod vedením trenéra Xabi Alonsa udržoval silnou pozici, když doma vyhrál 2:0 nad desetičlenným RB Lipsko.

Leverkusen, který se ve čtvrtek kvalifikoval do semifinále Evropské ligy porážkou Union Saint-Gilloise, je šestý, pět bodů za první čtyřkou.

Vedení se ujali v závěru prvního poločasu Adamem Hložíkem.

Francouzský křídelník Moussa Diaby postupoval přes pokutové území, než v pokutovém území přeťal míč na nepoznamenaného Hložíka. Český útočník skóroval levou nohou přes Janise Blaswitche.

Když se Lipsko v závěru zápasu snažilo něco zachránit ze střetnutí, maďarský záložník Dominik Zuboszlai srazil v pokutovém území Jeremyho Frimponga a vysloužil si druhou žlutou.

Nadim Amiri proměnil z penalty a zajistil Verkusenovi pohodlné vítězství.

Leverkusen je nyní neporažen ve svých posledních 13 zápasech ve všech soutěžích, má 10 výher a tři remízy.

Alonso, který se ujal vedení sestupujícího týmu, řekl, že Leverkusen vyhrál, protože „jsme připraveni bojovat a trpět“.

Po ztrátě Lipska zůstali dva body mimo místa v Lize mistrů.