Bělorusko prohrává s Českou republikou

Obrázek s laskavým svolením hockey.by

MINSK 25. května (Belta) – Dominic Kubalik skóroval za 1:23 minuty prodloužení, aby v zápasech skupiny A dal České republice nad Běloruskem těžké vítězství 3: 2.

Vítězství je pro Čechy první po dvou prohrách a se dvěma body je dostává na šesté místo v pořadí. Se ztrátou skončilo Bělorusko, také 1–2, čtvrté se čtyřmi body.

Alexej Kolosov měl vynikající debut s prvním týmem poté, co hrál U18 v roce 2019. Zastavil 35 ran z 38, zatímco Bělorusko 23 střel v Simon Hrubec.

Bělorusko zaútočilo na vedení 1: 0 na začátku druhé poloviny zásluhou Igora Šarangoviče. Češi vyrovnali o čtyři minuty později. Jan Kovar přesměroval míč na otevřenou stranu a upravil na 1-1.

O tři minuty později pomohl Čechům ve druhém zápase síly Philippe Zadina.

Bělorusko muselo tlačit o třetí místo a Vladislav Yeryomenko v polovině závěrečného klipu vyrovnal.

Nick Pelin a Vladislav Koloda měli šanci skórovat v prodloužení, ale byli to Češi, kdo vítězně opustil led.

Pořadí skupiny A je následující: Slovensko – 9 bodů (tři zápasy), Rusko – 6 (3), Švýcarsko – 6 (2), Bělorusko – 4 (3), Dánsko – 3 (2), Česká republika – 2 (3)), Švédsko – 0 (2) a Spojené království – 0 (2).

Bělorusko bude hrát ve Velké Británii příště 26. května.

Nejlepší čtyři týmy v každé skupině postoupí do čtvrtfinále. Letos nebudou žádné nevýhodné týmy.