Bruins vyhráli 17. místo v řadě nad Coyotes 2:1

GLENDALE, Ariz. (AP) — Linus Ullmark zastavil 30 střel, David Pastrňák zaznamenal dvě asistence a Boston Bruins natáhli svou vítěznou sérii nad Arizona Coyotes na 17 zápasů v řadě, když v pátek večer vyhráli 2:1.

Erik Haula a Charlie McAvoy měli každý gól, který pomohl Bostonu odrazit se od dvoubrankového vedení po prohře s Coloradem.

Nick Schmaltz skóroval a Scott Wedgewood měl 36 zákroků za Coyotes, kteří v Česku neporazili Boston od roku 2010. Arizona prohrála čtyři v řadě.

Boston ve svém posledním zápase vyfoukl vedení 3:1, ve středu prohrál s Avalanche 4:3 v prodloužení poté, co dal gól do konce základního pravidla 36 sekund.

Bruins se dostali do dalšího brzkého vedení, když obránce Coyotes Anton Stralman vyrazil puk přímo k Pastrňákovi v levém kruhu. Pasternak rychle otočil Haulovi, který porazil Wedgewooda ze slotu.

Schmaltz vyrovnal na konci první třetiny, když trefil hokejku Ullmarka z levého kruhu po deke Shanea Gostisbehereho nakrátko zmrazil brankáře Bostonu.

McAvoy vrátil Boston do přesilovky na konci druhé třetiny, když skóroval z pravého kruhu na střelu, kterou Wedgewood neprohlédl.

Wedgewood předvedl několik tvrdých zákroků, když Boston šel v po sobě jdoucích přesilových hrách v polovině třetí třetiny, poté se zastavil při střele Hauly ve slotu 4 na 4.

Ullmark byl stejně dobrý v posledních dvou minutách poté, co Arizona stáhla Wedgewooda, čímž provedl několik těžkých zásahů v provozu.