Česká krasobruslařka Ledeka vyhrála svůj první Světový pohár po olympiádě

„Byl to opravdu pěkný běh. Dělal jsem spoustu věcí lépe než trénink.“ Lidice se v lyžařském středisku ve středním Švýcarsku obvykle daří, když zde obsadila tři pódia své kariéry. V posledních dvou dnech se však ve zkouškách umístilo pouze na 50. a 40. místě.

Česká snowboardistka Ledeka vyhrála svůj první sjezd Světového poháru poté, co Ledecká na olympiádě řekla, že od návratu z olympiády bojovala se svalovými problémy.

Sobotní vítězství přišlo 11 dní poté, co Ledecká skončila na olympijském svahu až sedmadvacátá. „Po snowboardovém závodě zbývaly jen dva dny na přípravu na super G. Ostatně si myslím, že jsme tam odvedli dobrou práci,“ řekla Ledecká, která už v Pekingu vyhrála obří paralelní slalom.

Tento výsledek přišel poté, co skončila pátá v Super G, což znamená, že propásla příležitost zopakovat svůj výkon na hrách v Pchjongčchangu v roce 2018, kdy získala zlatou medaili v alpském lyžování i na snowboardu. „Minulý týden jsem měl nějaké zdravotní problémy. Takže bylo těžké vrátit se do plné síly.“ Tyto dva tréninky pro mě byly opravdu těžké a byly to nejhorší tréninky mé kariéry. Ale dnes jsem se cítil mnohem lépe, tělo bylo připraveno závodit.“

Ledecká v sobotu porazila Ragnhild Moenkelovou o 0,21 sekundy. Bylo to pro norského jezdce osmé pódium, ale bylo to první na svazích. S velkým odstupem skončili tři sjezdoví medailisté z Pekingu. Švýcarskou olympiádu vyhrála Švýcarka Corinne Sutterová, za ní Italky Sofia Giugia a Nadia Delago, ale trio se v sobotním závodě ani nepřiblížilo k pódiu a skončilo o více než 1,2 sekundy na 10., 12. a 14. místě. .

Jogja, který se vrátil v čase, když se zotavoval ze zranění a získal stříbro na olympijských hrách, zůstal v čele celkového pořadí s 422 body, 65 před Sutterem. Další pokles je naplánován na neděli. Třetí skončila Rakušanka Cornelia Hutterová se ztrátou 0,42.

READ  Frank de Boer opustil trenér Nizozemska poté, co prohrál s Českou republikou

Jogja vyhrála v této sezóně čtyřikrát Světový pohár a sobotní závod byl první za 16 měsíců, ve kterých skončila, ale nevyhrála ho. Třetí skončila Rakušanka Cornelia Hutterová se ztrátou 0,42.

To nejlepší z této sportovní novinky

• Název: Česká krasobruslařka Ledecká vyhrála svůj první Světový pohár po olympiádě
  • Podívejte se na všechny novinky a články ze sportovních novinek.
Prohlášení: Pokud potřebujete aktualizovat/upravit tento článek, navštivte naše centrum nápovědy. Chcete-li získat nejnovější aktualizace, sledujte nás na JAAGnaE Zprávy