Česká republika končí s kanadskou návratovou nabídkou, olympijskými sny, vítězným skokovým dresem Tomáše Satoranského

Český brankář Tomáš Satoranský rozbil kanadské naděje na postup na olympijské hry v Tokiu tím, že v sobotu narazil do oceňovaného skokana v semifinále olympijského kvalifikačního turnaje FIBA.

Když zbývalo méně než 10 sekund do prodloužení a skóre se vyrovnalo 101, Satoransky (Chicago Bulls) se pokusil izolovat Luigis Dort (Oklahoma City Thunder) izolovaně, ale snažil se vytvořit jakýkoli brejk. Saturansky byl donucen hodit prudký pokus na Dorta, než byly hodiny výstřelu, když vyčistil sklo a přešel síť, čímž dal České republice dvoubodový náskok s 1,8 sekundami.

VÍCE: Olympijská kariéra LeBrona Jamese pravděpodobně skončí, říká Jerry Colangelo z týmu USA

Kanadský útočník Trey Lyles (San Antonio Spurs) měl velkou šanci poslat hru do druhého prodloužení po držení, ale jeho střela vrazila dovnitř a ven, což dalo České republice výhru 103: 101 a zajistilo, že Kanada zmeškala olympijské hry. Již popáté v řadě.

Byl to nešťastný konec pro tým Kanady, který si ve čtvrtém čtvrtletí přinutil prodloužení o zuřivý návrat. Kanaďané skončili o 10 bodů a zbývá necelá minuta, ale Andrew Wiggins (Golden State Warriors) uzavřel 12: 2 indexem 3 remíz a vyrovnal zápas 94.

Příště bude Česká republika hrát ve finále o místo na olympiádě s Řeckem nebo Tureckem. Kanada, která se neúčastní olympijských her od roku 2000, se nyní musí zaměřit na budoucí mezinárodní události, včetně 2022 Americas a 2023 World Cup.

READ  Češka Kristina Pešková je na ceremoniálu v Bombaji korunována Miss World 2024