Česká republika U21-1 Anglie U21: Emile Smith Rowe a Jacob Ramsey top skupina G | fotbalové zprávy

Česká republika U21-1 Anglie U21: Emile Smith Rowe a Jacob Ramsey top skupina G |  fotbalové zprávy

Anglie do 21 let ovládla svou skupinu v kvalifikaci mistrovství Evropy poté, co v Českých Budějovicích porazila Českou republiku 2:1.

Úžasný úvodní gól Emile Smith Rowe a druhý gól Jacoba Ramseyho z Aston Villy dal Young Lions pod kontrolu před konečným pokusem českého náhradníka Daniela Vely.

Tým Lee Carsleyho se ale bez dalších obav držel a zůstal pevně na cestě do finále příštího léta v Gruzii a Rumunsku.

Anglie, která vyhrála šest vítězství a jeden z prvních sedmi zápasů ve skupině remizovala, přeskočila Českou republiku a dostala se do vedení skupiny G, a to rovnoměrně na body a dva zápasy v ruce.

Lions, kteří v listopadu vyhráli doma s Českem na Turf Moor 3:1, ovládli první poločas, Morgan Gibbs-White se trefil hlavou pro českého brankáře Mateie Kovára.

obrázek:
Anglický tým do 21 let, který hraje Lee Carsley, je na dobré cestě k postupu na Euro v příštím roce

Útočník Arsenalu Smith Rowe zajistil Young Lions ve 22. minutě ohromující vedení, když se zevnitř pokutového území odrazil na polokouli.

Největší šance hostů v prvním poločase přišla po 10 minutách, kdy James Garner proměnil nízký centr ze svého základu.

Anglie zasadila rozhodující úder, když ve druhém poločase během 47 sekund zdvojnásobila svůj náskok.

Gibbs White explodoval po pravé straně a jeho chytré doteky uvnitř pokutového území viděly, jak se obránce odrazil zpět k Ramseymu, který poprvé probodl míč do sítě.

Češi šli do závodu pozdě, aniž by si vytvořili nějakou vyloženou šanci, než Vilův brilantní finiš v 87. minutě skončil napětím, ale Karsliho strana viděla konec zápasu bez dalších obav.

Co bude dál?

Anglie U21 hostí Albánii U21 v úterý 7. června na Technik Stadium, Chesterfield v 19:45. Česká republika U21 hostí Andorru U21 v pondělí 13. června na Městském stadionu Srbská v Brně (17:00).

READ  Mistrovství světa žen: Indická boxerská federace píše bojkotujícím státům | Novinky o boxu