Česká republika vs Dánsko – Zpráva o fotbalových zápasech – 3. července 2021

Dánská fantazie pokračovala na Euro 2020 napínavým vítězstvím 2: 1 nad Českou republikou, které se v sobotu dostalo do semifinále.

Thomas Delaney a Kasper Dolberg skórovali v první polovině, když se Dánsko kvalifikovalo na poslední čtyři poprvé od vítězství v turnaji v roce 1992.

Euro 2020 na ESPN: Live Matches and Replays (pouze USA)
– Euro 2020 na ESPN: Nejnovější zprávy, funkce a video
– Euro 2020: Novinky a funkce | kování a držák | hodnocení
VAR na Euro 2020: Každé rozhodnutí bylo přezkoumáno تمت

Dánové se dostali do semifinále počtvrté ve své historii a ve středu budou ve Wembley čelit Anglii o postup do finále.

Byl to emotivní čas pro tým poté, co hvězdný Christian Eriksen utrpěl infarkt ve své úvodní skupinové hře. Od té doby byl propuštěn z nemocnice poté, co podstoupil transplantaci srdce.

Patrik Čech vstřelil Čechům gól, ale po působivém výkonu byli z turnaje vyřazeni.

Dánsko otevřelo skóre o pět minut později, když Delaney zamířil domů z rohu Jense Streigera Larsena.

V 10. minutě měli velkou příležitost zdvojnásobit svůj náskok, když střela Mikel Damsgaard prošla přes brankáře, ale češi ji snadno zachránili.

Zápas se začal otevírat, což vedlo k tomu, že ho Delaney vedl zblízka z tyče, zatímco Kasper Schmeichel pokutovým zákrokem popřel Thomase Halla.

Dánsko krátce před přestávkou upravilo na 2: 0, když Joachim Mahle předvedl vynikající kříž z vnějšku své boty, který z těsné blízkosti převedl Dolberg.

Češi dali gól do sítě čtyři minuty po začátku druhého poločasu poté, co Schek zasáhl nádhernou střelu z centra Vladimíra Koval.

Schick nyní vede závod o Zlatou kopačku s Cristianem Ronaldem s pěti góly.

Náhradník Yosef Poulsen měl šance obnovit dánský dvougólový náskok, ale brankář Thomas Vaclic je dvakrát zachránil.

READ  Pomozte chránit Slovensko. Český výsadkář s afghánskými zkušenostmi

Do konce zápasu zbývá 10 minut, Vaclic byl znovu povolán do akce, aby zabránil Mahle střele z blízka.

Antonin Barak se přiblížil ke skórování pozdního ekvalizéru střelou z dálky, ale šla mimo a Dánsko se drželo vítězství.