Čeští dorostenci Frohvitová, Nosková a Bilič se kvalifikovali do hlavního taháku US Open

Deštivý pátek v New Yorku nezabránil třem nadějným dorostencům z České republiky v kvalifikaci na hlavní losování US Open.

Linda Nosková a Linda Fruhvirtová, obě 17 a 16letá Sara Bejlek, se probojovaly do posledního kola kvalifikace a staly se třemi ze 17 hráček (16 kvalifikačních zápasů a jeden prohraný zápas), které obsadily poslední místa v posledně jmenovaném. . Grandslamový turnaj 2022.

Nosková nasazená č. 4 byla nejlépe nasazenou hráčkou, která prošla tento týden play-off a dostala se do hlavního taháku. Nosková celý týden ztratila set a upevnila své vítězství ve druhém kole nad Eugenie Bouchardovou vítězstvím 6-2, 7-5 nad Anastasií Zakharovou.

Nosková, na 87. místě světového žebříčku a nejmladší hráčka, která se aktuálně umístila v první stovce, se posouvá do svého druhého velkého tahu v tomto roce. Nosková se poprvé zúčastnila hlavního losu na grandslamu na Roland Garros, kde byla i kvalifikantkou.

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová slaví vítězství v posledním kole kvalifikace US Open.

Foto Jimmie48 / WTA

Světová číslo 158 Fruhvirtová si v pátek zapsala svou první grandslamovou remízu, když ve finále vyhrála 6-4, 3-6, 6-3 nad Chloe Paquetovou. Fruhvirtová prohrála svůj první set týdne proti francouzské 12. nasazené, ale třetí set si udržela a obsadila své místo.

2022 US Open: Losování, data, peněžní odměny a vše, co potřebujete vědět

Světová 194. číslo Bigelick, nejmladší z tria, si odbude svůj grandslamový debut poté, co porazila Heather Watsonovou 3-6, 6-4, 7-5. Watson postoupil v bývalé top 40 5-3 ve třetím setu, než Bigleck vyřadil čtyři hry v řadě, aby vyřadil Brita.

Sarah Beglick, 16, zažije svůj první velký remíz na grandslamu poté, co porazila Heather Watson.

Mezi dalšími pátečními vítězkami 28. nasazená Clara Borrell překonala 7. japonskou Misaki Doi 2-6, 6-4, 7-6.[12-10]. Borrell ztratil pět herních bodů poté, co vydržel dvě samostatná zpoždění kvůli dešti pozdě ve hře.

READ  Odhalení klamu moderního kapitalismu „českým snem“

Doi držel ve třetím setu čtyři herní body za stavu 6-5 a poté, co za stavu 9-7 v rozhodujícím tiebreaku ušetřil dva body pro Burrella, získal Japonec za stavu 10-9 svůj pátý herní bod. Nicméně Burelovi došly další tři body, aby vyhrál po dvou hodinách a 45 minutách akce na kurtu.

Remízu po vítězství 6-4, 6-4 nad australskou Astrou Sharma vyrovnala také švýcarská nasazená 5. Victoria Golubicová. Golubicová předvedla své nejlepší grandslamové výkony loni, když se dostala do čtvrtfinále Wimbledonu.

Mezi další kvalifikanty dříve v pátek patřily: Američanka Ashlyn Krueger a Katherine Harrisonová ze Slovenska, Victoria Kuzmová ze Slovenska, Číňanka Yuan Yu a Ukrajinka Daria Snegurová.

Poté, co dnes konečně přestalo pršet, se objevili další kvalifikanti s večerními vítězstvími, včetně: Cristina Boca ze Španělska, Fernanda Contreras Gómez z Mexika, Elena Avannisian, Erika Andreeva a Liulia Gangin z Francie a Elisabetta Cocciareto z Itálie.

Šťastnou poraženou z hlavního tahu je Camila Rakhimová.