CoCo Vandeweghe vede Birmingham Classic

BIRMINGHAM, Anglie – Bývalá top 10 hráčka Coco Vandewigová debutovala comebackem, když se v Birminghamském travnatém mistrovství shromáždila nad Australankou Aglou Tomljanovicovou 4: 6, 6: 4, 6: 3.

Tomljanovic zvítězil na nejlepší pozici Elise Mertensové v vyčerpávajícím 3hodinovém utkání se třemi sety se třemi tajbrejky. První set proti Vandewegheové získala pomocí tří dvojitých chyb 29letého Američana.

Vandewegheová poté využila své dominantní postavení a ve druhém setu získala 12 ze svých 14 bodů za první podání, včetně pěti z jejích 10 es v zápase.

V dalších zápasech porazila Češka Marie Božková Francouzku Caroline Garciovou 6: 3, 6: 0. Kristina Mladenovic porazila Fionu Ferro 3: 6, 6: 3, 6: 4 v celofrancouzském zápase. A chorvatská Donna Vekic vyšplhala na vrchol italské Camily Giorgi 2-6, 6-3, 6-1. Angličanka Heather Watsonová se ujala vedení, když čínská Shuai Zhang odešla v prvním setu do důchodu 5-2.

Vandeweghe se v roce 2017 dostal do semifinále grandslamového turnaje a ve Wimbledonu se dvakrát dostal do čtvrtfinále. Svou první výhru na úrovni Tour si zajistila v pondělí téměř za dva roky porážkou Kristiny Plíškové ve dvou setech pomocí 13 es.

Vandeweghe, která se potýkala se zraněními, zvítězila ve svém zápase WTA v hlavní losování turnaje v červenci 2019. Jakmile je na devátém místě, je aktuálně na 203 a ve čtvrtfinále bude čelit osmé 50. Božkové. V prvním setu prohrál Čech s Garcíou 1: 3 a poté vyhrál 11 po sobě jdoucích zápasů.