Dánsko ohromilo Kanadu a Česko porazilo Spojené státy na mistrovství světa v ledním hokeji

Tampere, Finsko – Dánsko v pondělí na mistrovství světa v ledním hokeji poprvé porazilo Kanadu překvapivou výhrou 3:2, zatímco Spojené státy prohrály s Českem.

29 zákroků Sebastiana Dama pomohlo Dánsku udržet šok z Kanady a postoupit do boje o postup do čtvrtfinále.

Kanada se již nemůže kvalifikovat jako nejlépe nasazený tým ve skupině A a bude muset v úterý porazit Francii, aby si zajistila postup do čtvrtfinále.

Dánsko hraje se Slovenskem, které se musí vyvarovat ztráty regulace.

Spojené státy si musí počkat na postup do čtvrtfinále po bolestivé prohře 1:0 s Českem v předposledním utkání týmů týmové hry.

V prvním poločase v čase 7:53 vstřelil branku Mate Blumel a brankář Karel Vemelka zastavil 24 střel, aby udržel první gól českého týmu na turnaji. Jeremy Swayman ušetřil 15 ze 16 pro Spojené státy

Prohra znamená, že američtí hráči mohou přijít o čtvrtfinále, pokud v úterý prohrají s Norskem a Lotyšskem se Švédskem.

Spojené státy vyhrály v prodloužení proti Švédsku a byly 4-2 v týmové hře, zatímco druhá prohra byla s olympijským vítězem Finskem.

Rakousko vstřelilo pět gólů ve třetím poločase při napínavém návratu k výhře 5:3 nad Velkou Británií, která sestoupila z World Division One League 2023.

Kazachstán porazil Itálii 5:2 a zůstal na mistrovství světa i pro příští rok na úkor Italů, kteří nedosáhli na žádné vítězství.

READ  Richtsky neočekával, že z takové osoby bude předseda vlády, opřel se o Babysh