Davis Cup: Velká Británie pokračuje v porážce Francie českým vítězstvím a dostává se do čtvrtfinále | tenisové novinky

Velká Británie porazila Českou republiku a zajistila si místo ve čtvrtfinále Davisova poháru, protože čelí opakování zápasu s Německem z roku 2019; Po ztrátě Dana Evanse vyhrál Cameron Norrie před Joem Salisburym a Neilem Skopskym zpečetil jejich průchod ve čtyřhře play off.

Poslední aktualizace: 28. 11. 21 23:11

Joe Salisbury (vpravo) a Neil Skopsky pomohli Velké Británii dostat se do čtvrtfinále Davisova poháru v Innsbrucku

Velká Británie zvládla těžký začátek porážkou Česka a zajistila si postup do čtvrtfinále Davisova poháru.

Sobotní vítězství nad Francií zajistilo týmu Leona Smithe silnou pozici ve skupině C, ale gumové trio, které nyní hraje finále, nenechává žádný prostor pro chyby.

Porážka Dana Evanse 6-2 7-5 od Thomase Machaka vytvořila tlak na jeho spoluhráče, ale dokázali to udělat, když Cameron Norrie porazil Jerryho Lechku 6-1 2-6 6-1 před Joe Salisbury a Neil Skopsky. V tie-breaku zvítězil 6-4, 6-2 nad Mshakem a Jerrym Wesleym.

Vítězství znamená, že Británie zůstane v úterním čtvrtfinále v klidu v uzavřeném Innsbrucku, což je opakování zápasu s Německem z roku 2019, ve kterém Smithova strana překonala vrchol.

Poté, co 21letý Mshak, který je 100 míst pod Evansem, dosáhl největšího vítězství své kariéry, frustrovaný Brit prohlásil: „Byl to těžký zápas. Hrál dobře. Nehrál jsem dobře. místo ve skupině Druhý a on to nevzal. Je to trochu nerozhodné.

„Česká republika je ale v Davis Cupu vždy velmi těžká. Vždy mají velkou vášeň, vždy hrají dobře. Věděl jsem, že budou dobří.“

Tím se Británie ocitla pod tlakem a Nouri proti 20letému Lechovi navzdory dominantnímu úvodnímu setu rozhodně neměl dobré výsledky.

Britská jednička prohrála ve druhém setu a jeho mladý soupeř toho využil naplno, ale Nouriho sebevědomí bylo po tak fantastické sezóně příliš hluboké.

Rozhodující okamžiky přišly brzy ve třetí směně, kdy Nuri zachránil brejkovací bod a pak ve velmi dlouhém zápase zlomil Lechku, než odešel a vybojoval vítězství.

Cameron Norrie hrál tenisový tie-break, aby porazil Jerryho Leschku ve třech setech

Francie ve čtyřhře přečíslila Salisbury a Skopského, ale s primární výhrou zde byla od začátku ostřejší a využila dvou dvojchyb Veselého k brejku 5:4.

Zejména Salisbury vypadal při svém sobotním debutu nervózně, ale vypadal spíše jako jeden z grandslamových šampionů zde, předváděl působivé síťové dovednosti, podpořený solidním výkonem Skupského.

Postoupili brzy ve druhém setu a vůbec nedošlo k žádnému obratu a britský tým na konci slavil s radostí.

Nezapomeňte nás sledovat na skysports.com/tennis, našem účtu na Twitteru Tweet vložit & Sky Sports – ať jste kdekoli! K dispozici ke stažení nyní na – iPhone a iPad A Android

READ  Česká republika vyhrála na penalty a získala zlato v ledním hokeji žen na zimním EYOF