Dortmund se vrátil do závodu Ligy mistrů vítězstvím 2-0 nad Hertou

Dortmund, Německo (Reuters) – Borussia Dortmund v druhé polovině dvakrát skórovala tím, že v sobotu porazila domácí Herthu Berlín 2: 0, když si vybojovala třetí vítězství v německé lize v posledních čtyřech zápasech a vrátila se na páté místo.

V 54. minutě z 25 metrů zkusil štěstí Julian Brandt a brankář Herthy Ron Järstein úplně minul míč, když mu prošel mezi rukama směrem k bráně.

Šestnáctiletý Yusef Mukoko poté v nadstaveném čase vystřelil z ostrého úhlu a vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Dortmund, který se dostal do čtvrtfinále Ligy mistrů, měl v průběhu zápasu navrch a v první polovině skóroval třikrát přes kapitána Marca Reuse, za hodinu vychýlil Mo Davida a krátký dostřel Giovanni Reina v 89. minuta. Úsilí.

Rios v 81. minutě neohrabaně spadl zezadu do rukou Vladimíra Daridy, přičemž český hráč dostal červenou kartu v řadě a kapitán Dortmundu byl poté, co byl krátce nato zraněn, vyřazen ze svého místa.

Strana Edena Terzica, který minulý týden prohrál s Bayernem Mnichov 4: 2, se vrátil do soutěže v Lize mistrů a je pátý se 42 body, o jeden bod před čtvrtým Eintrachtem Frankfurt, který se v neděli setká s Lipskem.

Bayern je na čele tabulky s 58 body, o pět bodů před druhým Lipskem.

(Připravil Carolus Grauman; Střih Toby Davis)