„Dvě tváře“ Arsenalu frustrují Artetu i přes jeho hattrick – sport

Trenér Arsenalu Mikel Arteta kritizoval rozpor svého týmu, přestože v neděli o tři góly remizoval ve West Hamu 3: 3 ve West Hamu.

Pomalý start od Gunners viděl, že Artetovi muži během prvních 32 minut třikrát připustili, když Jesse Lingard, Jarrod Bowen a Thomas Suckick skórovali za kladivo.

Góly Sočika a Craiga Dawsona však zkrátily zpoždění Arsenalu, než hlavička Alexandre Lacazette zachránila bod osm minut od konce.

Část kořisti ze vzrušujícího setkání udělala jen málo pro naděje obou stran na dosažení první čtyřky.

West Ham zůstává na pátém místě, ale o dva body za čtvrtou Chelsea.

Realistické naděje Arsenalu na další sezónu Ligy mistrů závisí na úspěchu v Evropské lize a na devátém místě zaostávají za prvními čtyřmi o devět bodů.

„Jsem velmi zklamaný, že nemohu přijmout svůj tým tak, jak jsme hráli po určitá období v první polovině,“ řekla Arteta.

„Očekávám, že budeme hrát na úrovni, kterou jsme ukázali ve druhé polovině. Mohli jsme dát šest nebo sedm gólů.

„Po celou dobu jsme v opačném směru, protože máme dvě tváře. První spočívá v tom, že dáváme soupeři góly a neděláme to, co musíme, a to není dost dobré.“

Šéf týmu Hummers David Moyes byl obviněn z toho, že není dost odvážný na to, aby hrál proti šesti nejlepším soupeřům navzdory sezóně, která předčila všechna očekávání.

Lingard znovu udeří

Ale hostitelé byli odměněni za odvážný začátek, protože Lingard za 15 minut narazil do horního rohu, aby oslavil tento týden svůj postup do anglického týmu.

Záložník Manchesteru United, který byl zapůjčen, byl od svého lednového přestupu na londýnský stadion omlazený a o dvě minuty později Lingardovo rychlé přemýšlení stanovilo druhý gól, když jeho volný kop zanechal nečinnost Arsenalu a Bowen porazil Bernda Lena v jeho těsné pozici.

READ  Erling Haaland září ve výhře Norska nad Kyprem, aby si udržel kvalifikační naděje - Euro 2024 shrnutí | fotbalové zprávy

Arsenal byl v první půlhodině všude defenzivní a byl znovu chycen, když hlavičku Michaila Antonia zasáhl Souček.

West Ham měl náskok tří bodů, což by je v té chvíli přivedlo zpět k bodové remíze s Chelsea.

Arsenal se však probudil před přestávkou.

Susikovi se přičítal skokový gól z obou stran, když Lacazetteova prudká střela zasáhla Čechy a předstihla bývalého brankáře Arsenalu Lukáše Fabianského.

Moyes řekl: „Bohužel jsme jim před koncem prvního poločasu dali gól, který dal Arsenalu náskok.“

Fabianski popřel Bukayo Saca a Lacazette zablokoval tah Issa Diopa na obou stranách prvního poločasu, když Arsenal zvýšil tlak.

Další chyba West Hamu však vrátila hosty zpět do hry hned po hodinové hranici, když Dawson přeměnil přihrávku Calluma Chamberse do sítě.

Po většinu druhého poločasu byli hostitelé zpět v pokutovém území, ale stále měli dvě čisté šance na vítězství v brejku.

Kieran Tierney provedl dva působivé power-upy, aby připravil Bowena a Antonia, než Antonio zblízka zasáhl tyč a natáhl se až k centru Saida bin Rahmy.

Týden poté, co byl vyřazen kvůli špatné kázni před derby v severním Londýně, poslal Arteta 10 minut před koncem kapitán Arsenalu Pierre Emerick Aubameyang, aby pronásledoval ekvalizér.

Ale Aubameyang si stále dělal cestu na lavičku, když Lacazette poslal další skvělý centr zprava od Arsenalu, tentokrát Nicolasem Pepem.