Emirates News Agency – Marocký Amghar si udržel titul mužského otevřeného šampionátu na vzdálenost 10 km, protože Nass Running Challenge se zúčastnilo více než 3 000 lidí

DUBAJ, 8. dubna 2023 – Maročan Hicham Amghar, vítěz otevřeného mistrovství mužů na 10 km v roce 2022, předvedl dominantní výkon k udržení titulu, protože turnaje se zúčastnilo více než 3000 běžců různých národností, skupin a věkových kategorií. Soutěž NAS v běhu v Meydanu v Dubaji v pátek.

Nass Sports Championship se koná pod heslem ‚Unlimited Capabilities‘ a je organizován Dubajskou sportovní radou (DSC). Jde o největší akci svého druhu, pokud jde o účast a finanční ceny, a koná se každý rok ve svatém měsíci. ramadánu. Od roku 2013 ve slavném sportovním areálu Nad Al Sheba.

Vítězové různých kategorií Nass Running Challenge byli korunováni Saeed Hareb, generální tajemník Dubajské sportovní rady a předseda organizačního výboru šampionátu, a Nasser Aman Al-Rahma, náměstek generálního tajemníka Rady a zástupce. – Předseda organizačního výboru. O turnaji Hassan Al Mazrouei, ředitel turnaje, Khaled Al Awar, ředitel oddělení sportovního rozvoje v Dubai Sports Council, a zástupci sponzorů včetně Al Tayer Motors, Dubai Duty Free, Dubai Police, Dubai Municipality, Roads and Transport Authority, Dubaj Health Authority, Dubai Corporation For Ambulance Services a Tadawy Medical Center.

Obhájce titulu Amghar znovu prokázal své umění, když doběhl v čase 26 minut 56 sekund. Na druhém místě se umístil Etiopan Jamisho Dida s časem 27:24, na třetím Maročan Mohamed Ait Toda s časem 27:27.

Závod žen na 10 km vyhrála Bahrajnka Ruth Daniels Jebetová. Trať prošla a skončila v čase 31:36. Na druhém místě se umístil Etiopan Fanous Tekele s časem 35:06, na třetím Belgičanka Lisbeth Verheiden.

V kategorii Emirátů na vzdálenost 10 km získal první místo Mubarak Rashid Al Marashda s časem 29:46, na druhém místě Saleh Al Suwaidi a na třetím Abdullah Suroor Jumaa.

Moza Al-Ghafli vyhrála první místo v kategorii Emirates pro ženy na vzdálenost 10 km. Na druhém místě se umístila Rokaya Al Mazrouei a na třetím Hana Al Nabulsi.

READ  NCAA tenisový kurt pro muže | Sportovní

V kategorii mužů open na pět kilometrů se na prvním místě umístil Wissam Al-Farsi ze Saúdské Arábie, druhý skončil Uganďan Julius Kisanko a třetí Keňan Dennis Nyakundi.

V kategorii žen open na 5 km získala nejvyšší tituly Češka Kateřina Machová. Na druhém místě skončila Ruska Petrova Alisa, třetí skončila Polka Emilia Manglinanová.

V emirátské kategorii mužů na 5 km získal první místo Mahmoud Al Naqbi, na druhém místě Salah Issa Al Hammadi a třetí Khalifa Al Sharqi.

První místo v kategorii Emirates pro ženy na vzdálenost 5 km získala Hessa Al Jassmi, na druhém místě Fatima Juma a na třetím místě Alia Al Shamsi.

V kategorii mužů open na pět kilometrů získal první místo Francouz Jean-Claude, druhý skončil Maročan Mubarak Rayhan a třetí krajan Mohamed Marouni.

V kategorii žen na 5 km open obsadila první místo Francouzka Latifa Al Sarookh. Druhé místo obsadila Kolumbijka Liliana Urgela, třetí skončila Britka Anne Marie.

V kategorii juniorů na vzdálenost 4 km získal první místo Emirát Abdul Latif Al-Sabri, druhý Saif Noseir a třetí Ali Al Ketbi.

V kategorii mládeže na 4 kilometry vyhrála první místo Tanzanka Alia Abdel-Aleem, za ní její sestra Amira Abdel-Aleem a třetí místo obsadila Emirátka Shawq Al-Balushi.

V kategorii juniorů na vzdálenost 4 km získal první místo Rakušan Max Hohen, na druhém místě skončil Emirát Hamdan Al-Muqbali a třetí Yarub Naseer Al-Yarubi.

Ve snaze vyhrát inaugurační titul NAS International Padel Championship se tým SAE probojoval do finále vítězstvím 2:0 nad Íránem. Ve finále se střetnou s Katarem.

Abdullah Al Abdullah a Faris Al Janahi vyhráli úvodní set 6-0 6-4, aby hostitelé začali perfektně. Později Abdullah Al-Ahly a Omar Behrozyan porazili Farese Shahiho a Meziara Yavariho 6-4, 6-3, aby zajistili svému týmu vstupenku do finále.

READ  Andreescu pomalu startuje na plavbě do třetího kola Miami Open

V dalším semifinálovém zápase porazil Katar Egypt 2:0. Abdulaziz Al-Kuwari a Mohamed Al-Kuwari se utkali s Omarem Sabrim a Alim Ihabem Shakirem 6-1 4-6 6-0 a dostali Katar do vedení. Později Muhammad Al-Khanji a Muhammad Abdullah porazili Thamer Hanna a Youssef Hossam 6-3, 7-6, 7-5 ve druhé skupině.

Na druhé straně hlavní velitelství dubajské policie porazilo tým Roads and Transport Authority 32:20 a dostalo se do finále basketbalového šampionátu vozíčkářů.

V dalším semifinále Dubai Corporation for Ambulance Services porazila Al Bustan Center 28-26. Finále turnaje se bude konat ve sportovním areálu NAS.

Majid Al-Osaimi, výkonný ředitel Dubajského klubu lidí odhodlání a předseda Asijského paralympijského výboru, pochválil Jeho Výsost šejka Hamdana bin Mohammeda bin Rašída Al Maktouma, korunního prince Dubaje a předsedu dubajské výkonné rady, za jeho podporu. pro propagaci sportu.

Pochválil také šejka Hamdana za zapojení odhodlaných lidí a jejich integraci do Nass Sports Championship.

Stážista Dubajského klubu pro lidi odhodlání, Jamal Al-Badwawi, zastupující tým generálního velitelství dubajské policie, vyjádřil radost z toho, že se dostal do finále sportovního šampionátu Nad Al Sheba, a řekl, že obrana a týmová práce budou klíčem k jeho úspěchu. tým na cestě ke zvednutí. Vytoužený titul mistra světa v basketbalu vozíčkářů.

„Naše obrana bude hlavním zájmem. Pokud tým bude spolupracovat na dosažení cíle, uspějeme, protože máme v týmu několik silných hráčů. Naším cílem je získat zpět zlatou medaili,“ řekl El-Badwawi.

O zlatou medaili pro svůj tým usiluje i Badwawiho spoluhráč Ashraf Abu Zeid, který po 20 vstřelil nejvíce gólů na turnaji.

Abou Zeid, který v minulosti také hrál za egyptský národní tým, řekl: „Díky tolika gólům za dubajský policejní tým se cítím neuvěřitelně hrdý. Doufám, že moje úsilí pomůže mému týmu vyhrát zlatou medaili.“