Euro 2020: Česká fotbalová reprezentace chce v 16. kole více útočných možností a fanoušků

Česká republika stále neví, kterému týmu bude čelit v 16. kole na Euro 2020, ale musí si po plachém představení vytvořit více příležitostí ke skórování. V úterý prohra s Anglií 1: 0.

Anglie nastavila tempo na začátku hry, když Raheem Sterling ve druhé minutě trefil tyč, když zvedl míč kolem pokročilého brankáře Thomase Vaclica a o 10 minut později vsítil hlavičkou zblízka.

Český trenér Jaroslav Silhave uvedl, že se jeho tým poté dobře stabilizoval, ale byl to nejchudší tým v útoku. „Dokončení dnes nebylo opravdu skvělé a Anglie byla v tomto ohledu silnější,“ řekl novinářům.

Tomáš Socic, který vystřelil z jedné z nejlepších šancí Čechů, řekl, že tým musí lépe kontrolovat míč. „Musíme zlepšit kontrolu míče kolem prostoru soupeřova pole,“ řekl. „Měli jsme dobré šance, ale nedokončili jsme (útočnou) etapu.“

Vysoký záložník řekl, že druhá polovina byla vyrovnanější a že Češi zvládli sedm pokusů o branku s jednou brankou, když byl Thomas Holz odmítnut.

Češi se příliš spoléhali na útočníka Patrika Čecha, který ve skupině nastřílel tři góly a věděl, že musí nabídnout více útočných možností.

Poté, co ve skupině D skončili na třetím místě, čelí Nizozemsku, Belgii nebo vítězům skupiny E – Švédsku, Slovensku, Španělsku nebo Polsku.

Trenér Silhavi uvedl, že zápas v Budapešti 525 kilometrů od Prahy, kde mají hrát Holanďané, bude pro české fanoušky velkým lákadlem.

„Možná si přeji Budapešť jen kvůli fanouškům,“ řekl.