Evropská liga UEFA: Barcelona se kvalifikovala do čtvrtfinále a Sevilla prohrála s West Hamem

Pierre-Emerick Aubameyang vstřelil vítězný gól Barcelony, aby si ve čtvrtek zajistil vítězství 2:1 nad Galatasarayem a poslal bojujícího evropského hráče do čtvrtfinále Evropské ligy.

Jeho španělský kolega Sevilla vypadl ze soutěže, kterou vyhrál šestkrát, rekord a prohrál s West Hamem poté, co ukrajinský útočník Andriy Yarmolenko vstřelil rozhodující gól v prodloužení. West Ham vyhrál 2:0 a vedl celkem 2:1 a poprvé od roku 1981 se dostal do čtvrtfinále evropské soutěže.

Čtyři minuty po začátku druhého poločasu skóroval z bezprostřední blízkosti Aubameyang, když Barcelona přišla zezadu s gólem, aby si uchovala šanci zakončit sezonu pohárem.

Španělští giganti, kteří jsou v druhé lize v Evropě poté, co se poprvé od roku 2004 neprobojovali do vyřazovací části Ligy mistrů, minulý týden v prvním zápase doma s tureckým klubem remizovali bez branky.

Rangers postoupili do čtvrtfinále celkem 4:2, přestože prohráli 2:1 s Red Star v Bělehradě. Atalanta také postoupila celkem 4:2 po vítězství 1:0 nad Bayerem Leverkusen, zatímco portugalský klub Braga postoupil po remíze 1:1 s Monakem.

Sevilla přes město rival Betis byl vyřazen Eintracht Frankfurt v prodloužení.

Lyon porazil Porto celkem 2:1 poté, co doma remizoval 1:1.

V úvodní evropské konferenční lize Leicester postoupil celkem 3:2, přestože venku prohrál s Rennes 2:1.

Římský tým Jose Mourinha potřeboval vyrovnat po zranění od anglického útočníka Tammyho Abrahama, aby zachránil domácí remízu 1:1 proti Vitesse a zajistil si postup do čtvrtfinále.

Ze čtyř nizozemských týmů v osmifinále se Eindhoven a Feyenoord kvalifikovaly do čtvrtfinále, zatímco Alkmaar a Vitesse byly z turnaje vyřazeny.

Dále postoupily Marseille, BAOK, Bodo/Glimt a Slavia Praha.

evropské ligy

Barcelona, ​​která také potřebovala vyhrát venku nad Neapolí, aby se dostala do šestnáctky, se zdála být v problémech, když Marcao ve 28. minutě trefil první gól Galatasaraye z rohu Alexandra Cicaldaa.

READ  Česká republika vs. Švédsko Předpověď zápasu, kurzy a tipy na sázení │ 5. května 2022

Devatenáctiletý Pedri se ale dostal přes dva obránce, aby zastavil očekávanou střelu, než ji o devět minut později vyrovnal úhlednou nízkou střelou kolem brankáře Inakiho Peny.

Hlavička Aubameyanga trefila v první polovině přestávky břevno, ale byla na správném místě, aby trefila čtvercovou přihrávku od Frenkieho de Jonga, který sebral odražený míč po dobrém zákroku od Peny.

Americký obránce Sergino Dest kulhal v 56. minutě poté, co utrpěl zranění stehenní šlachy.

Yarmolenko vstřelil svůj druhý gól za pět dní poté, co v neděli skóroval za West Ham v Premier League ve svém prvním vystoupení od ruské invaze do jeho země. Náhradník byl připraven inkasovat odražený míč po střele Pabla Fornalse.

Úvodní branku West Hamu vstřelil český záložník Tomáš Sočič.

Borja Iglesias skóroval v poslední minutě Realu Betis, aby si vynutil prodloužení ve Frankfurtu, ale Martin Hinterger skóroval za Eintracht v posledních sekundách prodloužení a zajistil německému klubu vedení 3:2.

Záložník Mirko Ivanic dal Red Star určitou naději, když skóroval v prvním poločase, než se zkreslená střela Ryana Kenta stočila do sítě a zajistila Rangers třígólové vedení.

Al-Fardoub Bin Nabhan včera večer udělil Red Star vítězství útěchy, když proměnil pokutový kop v době zranění.

Braga zaznamenala po prvním zápase náskok 2:0 a Abel Ruiz v Monaku zdvojnásobil skóre na tři, než v poslední minutě vyrovnal Axel Desassi.

Náhradník Jeremy Boga vstřelil jedinou branku v přestávce ve druhém poločase a zajistil Atalantu výhru 1:0 nad Leverkusenem.

RB Lipsko automaticky postoupilo, protože soupeři Spartak Moskva patřili mezi ruské kluby vyloučené z mezinárodních soutěží po vojenské invazi země na Ukrajinu.

Evropská konferenční liga

Leicester, jediný anglický tým v osmifinále, vedl na hřišti Rennes 2:0 od prvního zápasu, ale záložník francouzského klubu Benjamin Bearegaud uklouzl o brzký gól. Obránce Leicesteru Wesley Fofana ve svém prvním vystoupení v sezóně po sedmi měsících se zlomenou nohou vstřelil vyrovnání z rohového kopu ve druhém poločase. Střídající Flavien Tait-Rhin se prosadil v 78. minutě, ale třetí gól francouzskému klubu byl odepřen, když brankář Kasper Schmeichel pět minut před koncem dobrým zákrokem zastavil pokusy Serha Guirassiho.

READ  Fonseca: "Doufám, že se stanu mistrem Evropy!"

Zdálo se, že Vitesse vezme Roma do prodloužení díky trefě Maximiliana Witteka v 62. minutě, ale Abraham vstřelil svůj sedmý gól na turnaji a dovedl italský klub do kvalifikace.

Feyenoord přidal domácí výhru 3:1 nad Partizanem a celkově vyhrál 8:3.

Po napínavé domácí remíze 4:4 s Kodaní v prvním zápase porazil PSV Eindhoven dánský tým 4:0 po dvou gólech izraelského útočníka Irana Zahaviho.

Marseille přišla zezadu, aby porazila Basilej 2:1 na 4:2.

Norský šampion Bodo/Glimt potřeboval prodloužení, aby se dostal do vedení poté, co AZ Alkmaar vyhrál 2:1, což znamenalo nerozhodné celkové skóre na 3:3. Pravý bek Alphonse Sampstead poslal ve 105. minutě nízký centr, aby poslal norskou stranu.

PAOK venku porazil Gent 2:1 a postoupil celkem 3:1.

Slavia Praha vedla na hřišti rakouského LASK 3:1, ale po dvou červených kartách a prohře 4:3 byla zredukována na devět mužů. Po vítězství v prvním zápase 4:1 ale český tým pokračoval v postupu.