Favorit č. 1 Swiatek a Krejčíková doma v ostravském finále

Ostrava, Česká republika (AP) – Nasazená jednička Iga Swiateková se stala první hráčkou WTA Tour od roku 2017, která nasbírala 60 výher v kalendářním roce, když se v sobotu v České republice dostala do dalšího finále.

Na Agel Open to nebylo jednoduché. Swiatek byl po Jekatěrině Alexandrovové druhým nejlepším týmem ve vítězích a útěcích, ale zvítězil 7-6 (5), 2-6, 6-4 v 2,5hodinovém semifinále.

Její letošní osmifinále – bez porážky – proti domácí favoritce Barboře Krežikové, první Češce, která se ve své tříleté historii dostala do ostravského finále.

Bývalá šampionka French Open Krejšíková potěšila publikum, když porazila wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu 3-6, 7-6 (4), 6-4 za 2 hodiny a 21 minut.

Swiateková s Alexandrovovou se v prvním setu nedokázaly zlomit, ale v tiebreaku se lépe držely Polky.

Alexandrovová, která na nejvyšší úrovni své kariéry obsadila 21. místo, vzala první polovinu hry a druhou a ve druhém setu vedla 5:0 a navýšila skóre.

V play off 3-3 prolomila Swiatek lásku 4-3 a udržela si své 60. vítězství v roce, své první od Caroline Wozniacki v roce 2017.

Swiatek, šampion French and US Open, bude držet sérii 10 výher v nedělním finále nad Krejčíkovou, která minulý víkend nabrala sérii osmi vítězství z Tallinnu.

„Je mi vlastně jedno, jestli to bude finálové kolo nebo jakékoliv jiné kolo, prostě udělám maximum,“ řekl Swiatek.

Rybakina, která vypálila 17 es, po cestě zahrála 5-3 a získala první set.

V tiebreaku nebyly žádné druhé brejky, žádné malé brejky, dokud Křižiková forhendem netrefila vítěze back-to-back, aby si to vymohla.

Krejčíková brejkla teprve podruhé rozhodujícím skóre 5:4 ve třetím setu, když Rybakinaovou porazila v pomlčkové síti přihrávkami a bloky.

Swiatek vede před Krejčíkovou 2:0, ale oba časy byly loňské.