Francouzští a čeští běžci září v mistrovství Evropy ve veslování na divoké vodě

O konečných formacích bylo rozhodnuto ve sprinterských závodech na mistrovství Evropy v divoké kanoistice v Sabiru, kde čeští a francouzští sportovci pravděpodobně získají více medailí.

V ženské vesnici K1 Spanish Village se všechny tři francouzské atletky poprvé kvalifikovaly do finále, když požádaly o dokončení závodu v požadované první pětce, protože Pauline Frislonová vedla se Slovinkou Annou Stiplayovou vítězstvím 0,79 s na pole position.

Itálie Mathilde Rosa – která v týdnu vyhrála klasiku K1 – a krajanka Cecilia Banatto, která vyhrála klasiku C1, se během druhého kvalifikačního kola dostala do finále.

Česká republika a Francie ovládly C1 mužů, protože země obsadily všech pět automatických pozic ve finále.

Nejlepším kvalifikantem se stal Ondrej Rolenc, český vítěz klasiky C1.

Nejc Žnidarčič dovedl trio Slovinců do dalšího kola K1 mužů časem 36,79 s.

Felix Buffett nadále silně reprezentoval Francii, když skončil čtvrtý ze 41. V zítřejším finále se k němu přidali jeho krajané Luca Barona a Maxines Barouh.

Marie Nemkova z České republiky a Banatou obsadily první a druhé místo v závodech žen ve sprintu C1 před Elsou Joubertovou, Helen Raguinesovou a Laurou Fontaineovou.

Gaubert a Ragunes také ukázali své třídy na ženském turnaji C2, kurz dokončili za 48,66 s, aby překonali svého britského rivala.

Ve třídě C2 mužů postoupili na druhé místo Francouzi Stephane Santamaria a Quentin D’Azur s krajany Pierrem Troubadeyem a Huguesem Moretem.

Zítra proběhne finálová soutěž ve všech těchto disciplínách a také finále týmů.

READ  Česká extraliga: 1. týden - Česká republika, novinky