Galatasaray skončil bez výhry a Fenerbahce se dostal na čelo turecké Premier League

Turecký klub Super League v těžké váze Galatasaray nakonec ve čtyřech zápasech v neděli přerušil běh bez vítězství, když v Istanbulu porazil hostující Goztepe 2: 1.

Lvi v zápase od začátku dominovali, ale těžko si vytvářeli šance na skórování. Ve 43. minutě inkasovali gól proti hybnosti, když Cherif Ndiaye zvýšil na 1: 0 pro Goztepe.

Druhý poločas zahájil Galatasaray ve vysokém tempu a vyrovnal ve 49. minutě přes Khalila Dervisoglu.

A síla v Istanbulu nadále dominovala a byla odměněna vítězstvím v 56. minutě Olympiem Morutanem.

Oba týmy dávaly góly ve zbývajících minutách, ale žádný z nich neuspěl, protože zápas skončil 2-1.

Vítězstvím Galatasaray postoupil na desáté místo v tabulce Premier League s 11 body za tři výhry, dvě remízy a dvě porážky.

Goztepe naopak v pásmu sestupu trpí pěti body ze sedmi zápasů. V této sezóně má na svém kontě zatím jen jednu výhru.

Vrcholy Fenerbahce

Dříve v neděli porazilo Fenerbahce dalšího istanbulského giganta Hatayspor 2: 1, aby se dostal do čela tabulky Premier League.

Fenerbahce zahájil zápas, když Diego Rossi skóroval v 17. minutě na stadionu New Hatay.

Český levý bek Filip Novak vstřelil ve 29. minutě druhý gól Fenerbahce a první poločas skončil 2: 0.

Hatayspor znovu získal rozdíl s Dylanem St. Louis v 70. minutě, ale nedokázal vyrovnat a zápas skončil skóre 2-1.

Žluté Kanárské ostrovy jsou nyní na čele tabulky Süper Lig se 16 body. Nováček Altay následoval s 15 body, zatímco Besiktas skončil třetí se 14 body.

Hrací týden 7 v turecké superlize je v pondělí ukončen zápasy Trabzonspor – Alanyaspor a Kasimpaşa – Konyaspor.

Trabzonspor bude mít šanci vyhrát na vrchol ligy. Aktuálně je na čtvrtém místě se 14 body ze šesti zápasů, jeden bod za Fenerbahce.