Irsko je druhé v EuroHockey II poté, co porazilo Česko

EuroHockey Junior Championship II Irsko 3 (A Walker 2, L Rowe) Česká republika 2 (J Trejbal, T Branšovský)

Penaltový double Adama Walkera posunul Irsko na druhé místo v EuroHockey Championship II.

Bylo to těžké, protože tým Joea Brennana se dostal do pohodlné pozice, když Walker přidal své góly k rané střele Louise Rowea, aby v 10. minutě vyrovnal na 3:2.

Přestože většinu zápasu strávili v defenzivě, měli Češi šanci vyhrát remízu, která by po nedělní remíze 2:2 s Tureckem viděla Irsko v boji o první a druhé místo.

Výhra však stačila k tomu, aby předskočili Polsko – se kterým se střetnou ve středu – a Itálii s Walesem jen o šest bodů nad nimi.

Rowe poslal Irsko do vedení v šesté minutě chytrou střelou před brankáře, když mu do cesty vyrazila střela Ole Kidda. Ale všechny nápady, které by urovnaly stranu, se rozpadly, když Joseph Trigball dal o minutu později domu facku.

Walkerův první rohový švih však v desáté minutě obnovil vedení na 2:1 a ve třetí čtvrtině zaznamenal třetí roh pro Irsko.

Zdálo se, že to prolomilo okovy, protože se chopili řady příležitostí k jasnějšímu pohybu, ale Češi využili svou první šanci v poločase, přímý kop Tomáše Branšovského přes síť a nebezpečnou koncovku na čáře. kravata.

Jinde irské ženy čelí životně důležitému zápasu se Skotskem, pokud si chtějí zachovat své šance na získání kvalifikace na mistrovství světa. Utkají se v 11:00 (irského času) v Gentu v sekci A.

Irsko: S Dale, A Walker, M Collins, I Perrott, J Filgas, P Rose, E Jennings, C Mackay, L Rowe, J Lynch, M Cowan Náhradníci: M Duggan, S Ruttle, O Kidd, R Dunlop, J Clark I Balding , R Clark.

Česká republika: V Pažitka, K Šesták, D Bystrecký, J Brzák, V Soukup, J Trejbal, J Toms, S Klaban, A Vanko, J Homolka, P Dublina Náhradníci: S Vavrina, J Vitošek, T Branšovský, M Ostaš, M Plachý, J Dva psi.

READ  Akademie mediální gramotnosti v České republice poskytuje návod, jak naučit ostatní rozpoznávat dezinformace

rozhodčí: M Orzel (Polsko), K Khan (ITA).