Itálie pluje Českou republikou v evropském zahřívacím období

Týden před zahájením Euro 2020 v Římě trefila Itálie v pátek v Bologni Českou republiku 4: 0 a udržel si osmé rovné čisté konto.

Ciro Immobile Nicolo Barilla Lorenzo Insigne a Domenico Berardi skórovali u hostitelů, kteří příští pátek zahájí evropský šampionát proti Turecku.

Pokud chybí záložník Paříže Saint-Germain Marco Verratti, který má zranění kolena, Jorginho, vítěz Ligy mistrů s Chelsea, a Parilla nastavili Itálii rychlé tempo.

Italští útočníci Lorenzo Insigne a Ciro Immobile promarnili časné šance, než ve třetí minutě vyrovnal Lazio’s Immobile.

Barilla, která čerpala energii ze středního pole, přidala před přestávkou sekundu.

Immobile Insigne se připravil vstřelit třetí gól zkosenou střelou.

Berardi zakončil večírek ve velkém stylu, k radosti tisíců diváků na úctyhodném stadionu Dall’Ara.

Vřele také uvítali první vystoupení útočníka Sassuolo Giacoma Rasbadoriho, překvapivý výběr 26členného týmu, zbývá 12 minut.

Zatímco si italský útok užíval, obrana si už po osmé v řadě udržovala obrannou sílu s čistým štítem.

Český tým, který 14. června zahájil kampaň na evropském šampionátu proti Skotsku v Glasgow, začal jasně, než hostitelé převzali plnou kontrolu.

Jediný skutečný strach italského trenéra Roberta Manciniho přišel, když Leonardo Bonucci v první polovině kulhal po vyvrtnutí pravého kolena, ale obránce Juventusu se vrátil a dokončil zápas.

Itálie je od září 2018 neporažená v 27 zápasech.