Italská Simona Quadrella je jednou z mála skutečných konkurentek Katie Ledecké na 800 freestylových závodech v Tokiu

S klidem. úplně sama. Chtíč. Infekční úsměv od ucha k uchu. Simona Quadarella je 22letá Italka.

Je také jednou z mála plavkyň, která dokázala vyzvat význačnou Američanku Katie Ledeckou v nejdelším závodě v bazénu na olympijských hrách v Tokiu.

„Je impulzivní. Není to někdo, kdo by hodně přemýšlel o tom, co dělá. Chová se podle toho, jak se cítí,“ říká Christian Minotti, který trénuje Quadarellu od svých 12 let. „Snažím se ji přimět, aby více přemýšlela.“

Zeptejte se Cuadarelly, jaké taktiky by mohla použít, aby zůstala blízko Stanfordského kamence Ledeckého v závodech na 800 a 1 500 metrů volným stylem, a je jasné, že plánování není její prioritou.

„Musím se pokusit zůstat blízko ní, ale ne před ní v prvních kolech,“ řekla Cuadarella. „Protože začala opravdu silná.“ Ale také to končí silné. Takže opravdu nevím. Uvidíme, až tam budeme. Každá rasa je jiná. „

Když se podíváme zpět na mistrovství světa v roce 2019, kdy Ledecký odstoupil z finále 1500 kvůli nemoci a Cuadrilla plaval o zlatou medaili, je těžké polemizovat se strategií Quadrilla – nebo jejím nedostatkem.

Přes vše, čeho Quadarella dosáhla, se zdá divné, že to budou její první olympijské hry.

Získala šest zlatých medailí na mistrovství Evropy a medaili všech barev na světě, počínaje bronzem v roce 1500 v roce 2017 – výkon, který přišel rok poté, co těsně přišla o kvalifikaci na olympijské hry 2016 ve věku 17 let.

Získala dokonce zlato na 800 na Letních olympijských hrách mládeže 2014 v čínském Nankingu 15. dne.

„Je to opravdu dlouhá doba“ dostat se do Tokia, řekl Cuadarella. „Bylo to pět let (mezi olympiádou) místo čtyř a loňský rok byl komplikovaný a obtížný. Takže první olympijské hry pro mě znamenají hodně nejen proto, že jsou první, ale také proto, že je to příležitost pro nový Start.“

READ  Bruins porazili Sabres 7-1 a stali se nejrychlejším týmem, který dosáhl 100 bodů

Zatímco Quadarella bude pravděpodobně soutěžit pouze v 800 a 1500 v Tokiu, Ledecký má mnohem větší program – což znamená, že Američan musí soutěžit ve finále 200 zdarma ve stejné ráno jako finále 1500.

Mohla by to být výhoda pro Itálii?

„Opravdu si nemyslím, že ti 200 bude unavovat ruce,“ řekla Cuadarella. „Je to skvělá sportovkyně a je mi ctí, že s ní mohu konkurovat. 800 byl opravdu emotivní závod a pamatuji si ho opravdu dobře. Uvidíme v Tokiu. Ale na papíře je to rychlejší.“

Djokovič jede: Novak Djokovič se účastní olympijských her v Tokiu, aby si udržel šanci vyhrát „Golden Slam“.

Djokovič (34) zveřejnil na Twitteru zprávu, že si rezervoval svůj výlet a je hrdý na to, že může na olympiádě reprezentovat Srbsko. Poté, co v neděli zvítězil ve Wimbledonu a získal rekord kariéry 20, Djokovič řekl, že neví, jestli bude hrát v Tokiu.