Kaia Kanepi absolvovala mistrovství WTA v Berlíně v prvním kole | Sportovní

Kaia Kanepi absolvovala mistrovství WTA v Berlíně v prvním kole |  Sportovní

Kaia Kanepi prohrála svůj zápas prvního kola na berlínském WTA500 s českou hráčkou a světovou sedmičkou Karolínou Plíškovou ve třech setech 7:6 (5), 6:0, 6:0. . skupině, její první podání se poté zhoršilo a soupeřka odehrála 12 her v poklusu.

Berlín je také první z letních klasických soutěží na trávě, které vyvrcholí Wimbledonem, který začíná koncem tohoto měsíce.

Skóre konfrontace Kanepi s Plíškovou 3:0 ve prospěch české hráčky, která se zúčastní soutěže.

Kanebe, který nedávno vypadl z první čtyřicítky žebříčku WTA – pouze na 41 – vzal věci do svých rukou v tie-breaku v prvním setu a vyhrál 7:6 (5).

Zatímco však sedmatřicetiletá Kanepiová z Haapsalu zachránila jeden brejkbol ve druhém setu, prvním zápase, další prohrála dvojchybou a ztratila 12 gemů v řadě, když Češi dvakrát za sebou dojeli na 6:0 sety. řádek, uložení bodu zlomu Ve finále udržet tato čistá konta.

Celá konfrontace trvala necelou hodinu a tři čtvrtě.

Plíšková poslala během zápasu 17 es a udělala šest dvojchyb. Pro Kanebe byla její čísla čtyři a sedm. Češka mezitím získala šest z osmi brejkbolů, Kanepiová nedokázala proměnit ani jeden z osmi zahraných.

V prvním setu měla Kanebeová úspěšnost prvního podání 73 procent a při prvním podání získala 80 procent bodů.

Ve druhé skupině to však kleslo na 40 procent, respektive 25 procent, a ve třetí skupině zůstalo pouze na 43 procentech a 56 procentech.

Kanebe se dále chystá hrát v Eastbourne, ženský turnaj, který spolu s Queen’s Men’s Club Championship ohlašuje grandslamovou událost na SW19.

Nejlepší hráčka Estonska a světová dvojka Anett Kontaveitová nehraje v Berlíně, stále se zotavuje po posledním zápase s Covidem.

Sledujte novinky ERR na Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!