Kanada a Spojené státy se kvalifikovaly do semifinále mistrovství světa v hokeji

Tampere, Finsko – Drake Paterson skóroval v zápase po 43 sekundách prodloužení a zajistil Kanadě ve čtvrtek večer vítězství 4:3 nad Švédskem ve čtvrtfinále světového hokeje.

V dalším čtvrtfinálovém zápase se dvakrát trefil Ben Myers, branku přidal Adam Judd a Jeremy Swayman zachránil 33 míčů a dostal Spojené státy před Švýcarsko 3:0.

Kanada se v sobotu v semifinále střetne s Českou republikou, Spojené státy se utkají s Finskem.

Česká republika ve čtvrtek porazila Německo 4:1, Finsko porazilo Slovensko 4:2.

Kanadu, obhájce titulu, překonala ve třetím utkání manko 3:0. Ryan Greaves v této třetině skóroval na 1:21 a vyrovnal Pierre-Luc Dubois a Mathieu Berzal o 30 sekund později.

Poté, co vyzval Williama Nylandera, aby váhal na 25 sekund do prodloužení, Paterson zpod konfrontačního kruhu vypálil z ostrého úhlu kolem brankáře Linuse Olmarka.

„Samozřejmě prohrát 3:0 ve třetím poločase nebylo to, co jsme plánovali, ale dokázali jsme to skórovat na začátku třetího poločasu,“ řekl Paterson. „Byl jsem frustrovaný, protože jsem dostal penaltu, a upřímně jsem si myslel, že je těžké se vracet, ale nikdy jsme se nevzdali.

Za Švédsko skórovali Nylander, Karl Klingberg a Max Fryberg.

Chris Dredger zastavil 16 kol za Kanadu. Olmark zachránil pro Švédsko 38 míčů.

Marco Antilla dvěma góly pomohl Finsku porazit Slovensko. Za vítězství České republiky nad Německem se trefili David Krijsje, David Pasternak, Roman Červenka a Jerry Smical.