Kanada je třetí a Švédsko vede ve světovém hokeji 4:3

Tampere Drake Paterson skóroval v těžkém zápase po 43 sekundách prodloužení a zajistil Kanadě výhru 4:3 nad Švédskem ve čtvrtek večer ve čtvrtfinále světového hokeje.

V semifinále se v sobotu utkají obhájci titulu Kanada s Českou republikou a Spojené státy s Finskem. Česká republika porazila Německo 4:1, Spojené státy porazily Švýcarsko 3:0 a Finsko porazilo Slovensko 4:2.

Kanada ve třetím poločase překonala manko 3:0. Ryan Greaves v této třetině skóroval na 1:21 a vyrovnal Pierre-Luc Dubois a Matt Barzal o 30 sekund později.

Poté, co vyzval Williama Nylandera, aby váhal na 25 sekund do prodloužení, Paterson zpod konfrontačního kruhu vypálil z ostrého úhlu kolem brankáře Linuse Olmarka.

„Samozřejmě prohrát 3:0 před třetím poločasem nebylo to, co jsme plánovali, ale podařilo se nám to skórovat na začátku třetího poločasu,“ řekl Patterson. „Byl jsem frustrovaný, protože jsem dostal penaltu, a abych byl upřímný, myslel jsem si, že se budeme těžko vracet, ale nikdy jsme se nevzdali.“

inzerát

Za Švédsko skórovali Nylander, Karl Kleinberg a Max Fryberg.

Chris Dredger zastavil 16 kol za Kanadu. Olmark zachránil pro Švédsko 38 míčů.

Při výhře USA vstřelil dva góly Ben Myers, gól přidal Adam Judd a Jeremy Swayman zachránil 33 míčů.

Marco Antilla dvěma góly pomohl Finsku porazit Slovensko. Za vítězství České republiky nad Německem se trefili David Krijsje, David Pasternak, Roman Červenka a Jerry Smical.

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.