Kanaďanka Katie Vincent získává stříbro ve Světovém poháru v regatě

Kanoistka Katie Vincentová z Mississauga v Ontariu zahájila sezonu Světového poháru stříbrnou medailí ve finále C1 žen na 200 metrů A v neděli v Raices v České republice.

Mistr světa protnul cílovou pásku za 45,19 sekundy po boku Wenjuna Lina z Číny za kubánským vítězem Yarislidesem Duboisem (45,08).

Sofia Jensen z Edmontonu skončila šestá z devíti za 46,12 a také třetí (1:48,91) ve finále C2 mix 500 s Alexem Plumtouxem z Lac-Pauporte, Kew, za Čínou a Ukrajinou.

Vincent se připravuje na obhajobu svého titulu mistryně světa na letošní akci od 3. do 7. srpna v Dartmouthu, NS

„Opravdu mám pocit, že tohle je začátek,“ řekl Vincent loni po mistrovství světa. „Je přede mnou dlouhá cesta. Opravdu se těším na příští rok na domácí světy, být mistrem světa, který bude přidán na domácí mistrovství světa, by bylo velmi vzrušující.“

Loni v září porazila hráčka z Halifaxu v dánské Kodani Španělku Anteu Jacomiovou a Polku Dorotu Poroskovou o svůj první titul mistryně světa.

Sledujte | Vincent následuje olympijský bronz se světovým titulem:

Kanadská bronzová medailistka Katie Vincent vyhrála mistrovství světa ICF

Olympia a Mississauga, Ont. Katie Vincentová, narozená v USA, skončila první a vyhrála první individuální světový titul žen v C1 na 200 m na Mistrovství světa ICF kanoe sprint v Kodani.

Před měsícem se spojila s nyní již bývalým Lawrencem Vincentem Lapointem a získala svou první bronzovou olympijskou medaili.

Ve vlhkém a dusném dni v Tokiu to pro Vincenta a Vincenta Lapointe uprostřed 500m dálnice nevypadalo dobře.

Seděli pátí, jen 250 metrů od nich, ale na vodě našli kouzlo a získali 23. medaili Kanady na letních hrách v Tokiu, což je národní rekord léta mimo bojkotované hry v roce 1984.

Vincent a Vincent Lapointeovi zastavili čas na 1:59,041 a získali bronzovou medaili při svém olympijském debutu v ženské regatě.