Kane bojuje, když Anglie na Euro 2020 čelí 0: 0 proti Skotsku

Londýn Ani s nejlepším střelcem Premier League nemohla Anglie najít způsob, jak obejít Skotsko.

Harry Kane mohl být problémem stejně jako řešením.

Ve svých dobrých dnech je Kane jednou z nejdůležitějších hrozeb ohrožujících gól v zápase Tottenhamu i Anglie. Ale pomalý útočník se ani v pátek na evropském šampionátu nepřiblížil ke skórování 0: 0 mezi oběma týmy.

Anglický kapitán se sotva dotknul míče, přesto s ním manažer Gareth Southgate pokračoval ve vyčerpávajících 74 minutách ve Wembley v jeho 60. zápase sezóny za klub a zemi.

Vypadal vyčerpaný a Anglie vypadala bez nápadů proti Skotům, kteří prohráli svůj úvodní zápas ve skupině D s Českou republikou, ale stále měli šanci postoupit do 16. kola.

Ve 27 letech byl Kane nejstarším hráčem anglického národního týmu s průměrným věkem 25 let a 31 dní – nejmladším hráčem, který kdy hrál na významném turnaji.

inzerát

Oba týmy měly šanci skórovat v dešti ve Wembley.

Obránce Anglie John Stones hlavičkou zasáhl v 11. minutě tyč a skotský útočník Lyndon Dykes v 63. minutě vystřelil z brankové čáry přes Reece Jamese.

Pro Anglii není kvalifikace do 16. kola velkým nebezpečím, protože dva nejlepší týmy z každé ze šesti skupin zajišťují postup společně se čtyřmi nejlepšími třetími týmy.

Anglie má stejně jako Česká republika čtyři body. Češi budou v úterý dalším návštěvníkem Wembley, zatímco Skotsko bude čelit Chorvatsku.