Kanebe se kvalifikuje do druhého kola v Melbourne | Sportovní

Dvojice se nyní utkala třikrát, pokaždé vyhrála Estonka, i když v posledním zápase, který na tvrdých kurtech v Melbourne trvala téměř dvě a půl hodiny, s ní musela pracovat.

Šestatřicetiletá Kanebiová se umístila na 73. místě, prohrála 4:1 a rychle klesla na 4:4 v prvním setu. Poté následovalo nerozhodné umístění, protože 23letá Rumunka, která na WTA skončila o dvě místa před Kanepiovou, rychle dojela na 6:0 a vyhrála 7:2.

Ve druhém setu málem došlo ke zvratu úvodního setu – Kanepi se brzo dostal do vedení 3:1 a poté 5:2, ale pak se utlumil a byl propad na 4:6 na jeden bod, než set znovu vyrovnal, tentokrát vyhráli Estonci 9:7 .

Kanebe ovládl třetí set, vyhrál první dva gemy a poté šel na hranu vítězství za stavu 5:1 a dvou mečbolů v ruce. Zatímco Christian odrazil tyto a vzal zápas, Kanepi dokončil věci v příštím zápase.

Kanepiová se v dalším kole utká buď s Terezou Martínkovou (Česká republika, WTA 48) nebo Annou Kongo (Srbsko, 67. místo). Martínková a Kongo mají hrát v úterý.

Letní skupiny v Melbourne nahradily Brisbane International, které bylo zrušeno kvůli koronaviru, a na Australian Open koncem tohoto měsíce jsou teplejší.

Sledujte novinky ERR na sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!

READ  Kanadský sprinter Jerome Blake si na ostravské Zlaté tretře připsal první vítězství na 200 metrů v sezoně