Karolína Plíšková nadšená z „neuvěřitelně silného“ Mubadala Abu Dhabi Open

Karolína Plíšková řekla, že očekává, že úvodní Mubadala Abu Dhabi Open nabídne spoustu „vzrušujících zápasů“, protože bývalá světová jednička chce navázat na povzbudivý začátek sezony.

Plíšková (30) bude součástí silného pole na turnaji WTA 500 v hlavním městě, včetně nedávné finalistky Australian Open a wimbledonské šampionky Eleny Rybakinové, ruské osmičky Darie Kasatkinové, švýcarské světové 9 Belindy Bencicové a ruské světové č. 11 Veronika. Kudermetová a lotyšská světová dvanáctka Jelena Ostapenková.

Trojnásobná grandslamová šampionka Garbine Muguruzaová, nyní na 82. místě, bude závodit v Zayed Sports City poté, co obdrží divokou kartu. Mubadala Abu Dhabi Open se bude konat od 6. do 12. února.

„Jsem nadšený, že budu hrát, protože bych tam mohl být [qualifiers] „Remíza bude neuvěřitelně silná a bude tam spousta napínavých zápasů,“ řekla Plíšková. národní. „Bude to skvělý turnaj ve skvělém městě.“

Plíšková, dvojnásobná finalistka grandslamu, hrála v lednu 2021 na jednorázovém turnaji Abu Dhabi Women’s Open, který byl vytvořen, aby pomohl naplnit plán, který byl vážně narušen pandemií Covid-19. Při té příležitosti a třetí nasazený Čech vypadl ve druhém kole.

„Tohle bude hodně jiné [compared to 2021]dodala Plíšková. „Naposledy nikdo nemohl opustit své pokoje, takže jsem nadšený, že uvidím více z Abu Dhabi, nejen stadiony a místnost.

„Pamatuji si, byla jsem tak smutná, že jsem uvízla v hotelovém pokoji, nesměla jsem vyjít ven a výhled na město byl úžasný, takže doufám, že tentokrát to bude lepší než minule.“

Mubadala Abu Dhabi Open, jeden z nových pravidel v kalendáři WTA, je turnaj s 500 úrovněmi a jako takový přilákal na úvodní akci spoustu špičkových hráčů.

Plíšková, která vyhrála 16 titulů na okruhu WTA, bude mezi adeptkami i přesto, že sezónu zahájila na 31. místě.. Silný výkon na Australian Open, kde postoupila do čtvrtfinále, posunula Češku na 20. místo a zamířila na druhé místo. správný směr.

READ  Co bude dál s Emmou Raducanuovou? Madrid, Řím, Roland Garros a pak Wimbledon | tenisové novinky

„Začátek roku je těžký, ale velmi důležitý, protože když začnete prohrávat dva nebo tři zápasy, může být těžké získat sebevědomí v roce, kdy všichni hrají lépe a lépe,“ řekla. „Jsem šťastný, že jsem v Austrálii vyhrál nějaké výhry, takže se necítím pod tlakem vyhrávat zápasy.

„Hrál jsem tam dobrý tenis. Jsem trochu zklamaný ze čtvrtfinále, ale myslím, že moje úroveň je docela dobrá, takže budu rád, když se dostanu do pozdějších fází turnajů a budu hrát s nejlepšími hráči.“ Samozřejmě je pár věcí, na kterých je třeba zapracovat a zlepšit.“ Ale myslím, že situace je obecně velmi dobrá.“

Vstupenky na Mubadala Abu Dhabi Open jsou k dispozici na webu Tickmaster.ae. Pro více informací o turnaji navštivte: www.mubadalaabudhabiopen.com.

Aktualizováno: 1. února 2023, 8:14