Kontaveit se kvalifikuje do moskevského semifinále Sportovní

Estonec vyhrál 19 z posledních 21 zápasů a také nedávno zkušebně jmenoval nového trenéra Dmitrije Tursunova. Vyhrála první kolo (proti Kateřině Siniakové) a druhé kolo (proti Andrei Petkovic) po sobě jdoucí zápasy, zatímco její přímý rekord proti Muguruza z pátku byl 2: 1 ve prospěch Španělky.

V zápase hraném na indoor hardcourt v Luzhniki Palace of Sports, který trval pouhých 48 minut, Kontaveit v první sadě nalomil brzy na skóre 3: 0, poté znovu zlomil o tři hry později poté, co držel její podání a držel ji. Podejte znovu a vezměte skupinu 6: 1.

Ve druhém setu Kontaveit v první hře znovu zlomil, zachránil hrozivý brejk na podání v další hře z hrany 40: 0, zvýšil na 4: 0 a téměř zakončil hru pět opět brejkem Muguruza, ale Španěl podařilo zachránit její podání. Kontaveit však vyhrál další dva zápasy, aby uzavřel druhý set se stejným skóre jako první, přičemž zápas vzal přesvědčivě.

Kontaveit vyhrála 54 až 22 pro Muguruzaovou, udělala 10 nepovinných faulů na 23 pro svoji soupeřku, vyslala šest es a přitom se dopustila pouze jedné dvojchyby.

To nejdůležitější ze zápasu ve videu níže.

Kontaveit v pozápasovém rozhovoru řekla, že měla „velmi dobrý zápas, byl jsem důsledný a po celý zápas jsem byl agresivní. Se svým výkonem jsem velmi spokojený.“

Už na začátku zápasu jsem si byl jistý, ale jak zápas postupoval, moje sebevědomí se ještě zvýšilo. “

Kontaveit se v sobotním semifinále setká s Češkou Markétou Vondrosovou (35. místo), která porazila světovou šestnáctku Anastasii Pavlichenko 6: 4, 6: 2.

Finále se uskuteční v neděli.

Pár se setkal dříve a oba měli sérii nahrávek. Kontaveit vyhrála své poslední střetnutí, v prvním kole na letošním Wimbledonu, když vyhrála tři sety. 2: 6, 6: 4, 6: 2.

READ  Česká republika vs Portugalsko: Živý přenos, televizní kanál, čas začátku | 24. 9. 2022 - Jak sledovat a streamovat zápasy Major League a College Sports

Kontaveit se v této sezóně pětkrát dostal do semifinále turnaje a koncem minulého měsíce vyhrál mistrovství WTA v české Ostravě.

Páteční vítězství bylo jejím 15. vítězstvím nad aktuálně zařazenou 10. hráčkou světa.

Sledujte novinky ERR na Sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!