Kontaveitová vypadla ze Sydney po prohře v semifinále | Sportovní

Krijiková hledala odvetu po sezonní porážce s Kontaveitovou v Guadalajaře loni v listopadu, ale zpočátku to vypadalo, že v Sydney se věci vyvíjejí stejně jako v Mexiku, když Estonka smetla před nimi v prvním setu. , napjaté dohromady. Šest her v klusu.

Obrana Krejíkové začala ve druhém setu, ale jak jsem dostal set 6:4, rozhodující set směřoval opravdu na drát. Věci byly v zápasech docela hladké, regulérní hra končila 6:6 a nucený tiebreak, což byla stejná hra na kočku a myš, kde si oba hráči vzájemně lámali podání až do skóre 12:12.

Statistiky ukazují, jak blízko jsou věci.

Obě hráčky poslaly pět es, zatímco na tři Kontaveitové udělala Krejčíková čtyři dvojchyby. Procento výher při prvním a druhém podání bylo u každé hráčky přibližně stejné, na začátku až polovině 60. let Kontaveitová získala 38 bodů ke 40 Krejčíkové. Také více zápasů (od 16 do 13), vyhrála 12 zápasů v podání proti 10 Krizhikové a měla nejdelší sérii vítězných bodů s devíti body v řadě oproti čtyřem soupeřky.

Další dva ale vyhrála Krejčíková v tiebreaku 14:12, se kterou byla nasazená a vyrovnaná. Ve finále se střetne s Paulou Padusou (Španělsko) nebo Dargou Kasatkinou (Rusko). Dvojice ještě nehrála druhé semifinále.

Australian Open začíná v pondělí a Kontaveitová se v prvním kole utká s další českou hráčkou Kateřinou Siniakovou, kterou hraje její krajanka Kaia Kanepi, bývalá světová jednička Angelique Kerberová (Německo).

Sledujte novinky ERR na sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!