Madison Keysová klesá, aby vyhrála titul v Adelaide

8. října 2021; Indian Wells, Kalifornie, USA; Madison Keysová (USA) se dívá na Anastasii Pavljučenkovovou (Rusko) v Indian Wells Tennis Garden. Povinný kredit: Orlando Ramirez-USA TODAY Sports

Madison Keysová si v sobotu připsala svůj šestý titul ve dvouhře v krátkém pořadí, když ve finále Adelaide International 2 v australském Adelaide porazila Američanku Alison Riskeovou 6:1, 6:2.

Šestadvacetiletá Keysová porazila Riska za 66 minut třísetovým vítězstvím nad druhou nasazenou Ukrajinou Elinou Svitolinovou, 8. Ruskou Lyudmilou Samsonovou a 3. Coco Gauffovou.

Keys Riskeová se zlomila v úvodní hře na podání druhého setu, než dokončila svůj první titul od vítězství v Cincinnati v roce 2019.

Keysová zaměří svou pozornost na Australian Open a zápas v prvním kole proti krajance Sofii Keninové. Risk (31) se bude v prvním kole turnaje snažit odrazit proti Chorvatce Donně Vekic.

Tenisová klasika v Sydney

Pátá nasazená Paula Padusa si připsala svůj třetí titul na okruhu WTA vítězstvím 6-3, 4-6, 7-6 (4) nad třetí nasazenou Barborou Krijšíkovou ve finále Sydney Classic.

A Padusovi, který je na světovém žebříčku č. 9, trvalo dvě hodiny a 22 minut, než se proti svému kolegovi Čechovi dostal na 3:0.

Čtyřiadvacetiletá Španělka použila svůj styl podání k vítězství v prvním setu, než Krežiková využila pozdního brejku a dokončila druhý. Padusa odvážně urvala poslední set poté, co proměnila svůj druhý mečbol.

Paduša se v prvním kole Australian Open střetne s Australanou Aglou Tomljanovicovou, šestadvacetiletá Krijsiková se chce odrazit proti Němce Andree Petkovicové.