Miller má 2 góly a 2 asistence, když Rangers porazili Predators 7-0

NEW YORK (AP) – Obránce Kandri Miller vstřelil dva góly a dvě asistence v šestigólovém prvním poločase za New York, Jaroslav Halák předvedl 22 zákroků ve svém prvním shutoutu v sezóně a Rangers porazili Nashville Predators 7:0 . Nedělní noc.

Artemi Panarin zaznamenal gól a dvě asistence v úvodní třetině a Philip Shitel, Mika Zibingad, Tyler Mott a Chris Kreider také skórovali, aby pomohli New Yorku získat čtvrtou domácí výhru v řadě a druhé vyřazení během dvou dnů. Rangers v sobotu večer porazili Pittsburgh 6:0 poté, co ve čtvrtek porazili také Penguins a v úterý Washington.

Rangers vstřelili šest branek na svých prvních osm střel a brankář Nashvillu Kevin Lankinen pronásledoval Nashville poté, co dal čtyři branky na pět střel. Nahradil ho Juuse Saros.

Miller se stal prvním obráncem v historii franšízy se čtyřmi body v jedné třetině, když se Rangers ujali vedení 6:0 za méně než 14 minut. Torrentovy rané cíle vyrovnaly franšízový rekord pro většinu v prvním období, kterého bylo dosaženo teprve 3. prosince. 15. září 1999 při domácí výhře 8:3 nad Los Angeles.

„Bylo to tak zábavné,“ řekl Miller. „Disk mě našel.“

V posledních 12 zápasech se zlepšil na 8-2-2, když si 37letý gólman slovenského původu zajistil 53. odstavení v kariéře, třetí nejvíce mezi aktivními brankáři za Marcem-Andre Fleurym a Jonathanem Quickem.

„Byla to týmová práce od chvíle, kdy puk dopadl do zakončení,“ řekl Hallak. „Poslední dva zápasy – včera a dnes – jsme odvedli opravdu dobrou práci, když jsme odehráli 60 minut a vyplatilo se to.“

Hallak, který má na kontě 294 výher v kariéře se sedmi týmy NHL, byl potěšen především svým prvním shutoutem jako strážce. Jeho rodina – včetně jeho šestiletého syna Nathana, který je také brankářem – byla přítomna v Madison Square Garden.

READ  Španělsko předstihlo USA a obsadilo první místo v žebříčku FIBA ​​​​Mužů

Hallak řekl: „Je to ještě výjimečnější, když jsou na tribuně. Je to skvělý pocit vyhrát a ještě zvláštnější dostat pat. Naši D, i když jsme ušli dlouhou cestu, byli blokování střel.“

Rangers se stali šestým týmem v historii NHL s po sobě jdoucími výlukami a vstřelili šest a více gólů. Rangers prohráli třikrát v řadě, 6:0 od 4. do 10. února 1973.

„Myslel jsem, že naši kluci odvedli vynikající práci,“ řekl trenér Rangers Gerard Gallant o schopnosti svého týmu zůstat soustředěný s šestibrankovým náskokem po jedné třetině. Hráli hru správným způsobem.

Predators v sobotu prohráli doma s Winnipegem v prodloužení a potýkali se s řadou zranění klíčových hráčů. A Nashville chyběl kromě obránce Ryana McDonagha a útočníků Philipa Forsberga a Ryana Johansena také lídr a střelec šampionátu Roman Josey – který se zranil tváří v tvář Jets.

Nashville zaostával za Jets o pět bodů za poslední místo v play off Západní konference.

„Je pokořující prohrávat 7:0,“ řekl trenér Predators John Haynes. „Je to něco, z čeho se můžeme a poučíme. Dnešní noc nebyla dost dobrá.“

Chytil otevřel skóre svou dvacítkou v čase 2:37 – asistovali mu Miller a Halek – a poté 37. v 7:22 kapitána Zibanejada. Muti vstřelil svůj pátý gól po 52 sekundách, než Miller v čase 9:09 skóroval na 4:0, čímž ukončil Lankinenův večer.

Panarin pak přidal svůj 23. gól v 10:01 – nejrychlejších pět gólů na začátku zápasu v historii franšízy – předtím, než Miller skóroval znovu, jeho osmý v sezóně, a do konce třetiny zbývalo 6:24.

Panarin má body v devíti z posledních 11 zápasů a vede Rangers s celkovým počtem 80 bodů. Zibanejad, který si v sobotu připsal gól a dvě asistence při výhře nad Penguins, asistoval i u gólu Panarina a má devět bodů v posledních čtyřech zápasech a 28 v posledních 21 zápasech – včetně 15 gólů.

READ  Lewandowski skóroval dvakrát, když Bayern porazil Dortmund

Kreider zvýšil jejich vedení na 7-0 v 9:02 sekundy svým 32. gólem v sezóně a 261. v kariéře, čímž posunul Rangers o jediný gól od Vica Hadfielda na páté místo v historickém seznamu Rangers. .

Poznámky: Predators také poškrábali D Alexandre Carriera a útočníky Rasmuse Asplunda a Juusa Parssinena. … Rangers byli bez zranění DeRhian Lindgren již 11. zápas v řadě. …Nashville vyhrál předchozí setkání 2:1 doma 12. listopadu.