Mladí fanoušci Sparty útočí na Kamaru Rangers v Evropské lize

Praha (AFP) – Záložníka Rangers Glenna Kamaru opakovaně vypískaly tisíce mladých fanoušků Sparty Praha, kteří navštívili čtvrteční zápas Evropské ligy mezi oběma kluby.

Obyčejní fanoušci na stadionu Sparty dostali zákaz za vítězství českého klubu 1:0 nad rasistickým chováním v minulosti, ale UEFA umožnila hostiteli mít podporu přibližně 10 000 školáků ve věku 6-14 let.

Vypískání proti Kamaře přišlo poté, co Ondřej Kudila, úhlavní rival Sparty, Slavia Praha, dostal od UEFA trest na 10 zápasů za rasové zneužívání Fina ve vyřazovacím zápase minulé sezony Evropské ligy.

Camara byl vyloučen ve čtvrtek poté, co obdržel druhou žlutou ve druhém poločase.

Zákaz účasti ve všech soutěžích UEFA zabránil 34letému Kudelovi, který byl za Česko regulérní start, v účasti na letošním evropském šampionátu.

UEFA nařídila Spartě odehrát zápas za zavřenými dveřmi kvůli rasistickému zneužívání hráče během utkání kvalifikace Ligy mistrů doma v Monaku 3. srpna.

Skupina fanoušků skandovala opičí skandování na záložníka Monaka Aureliena Chuaminiho poté, co vstřelil úvodní gól v prvním poločase, a znovu po skončení zápasu.