Nino Niederretter, Nashville Predators porazili San Jose Sharks

Sharks udělali věci konkurenceschopnějšími ve druhém zápase Světové série NHL v České republice, ale nedokázali držet krok s Ninem Niederreiterem a Nashville Predators.

Niederretter skóroval dvakrát, včetně zeleného gólu v polovině druhého poločasu, když Predators v sobotu prohráli 3:2, aby zametli sérii dvou zápasů v pražské O2 Areně.

Luke Konin vstřelil svůj první gól se Sharks v přesilovém zápase v první třetině a Logan Couture přidal silný gól ve 4:45 druhého poločasu a dostal San Jose do vedení 2:1.

Ale dlouholetý soupeř Sharks Philip Forsberg vstřelil ve druhém poločase gól na 6:29, aby vyrovnal zápas, a Niederreiter po pádu z pokutového území dostal Predators do vedení.

Po odpykání trestu na palubě se Niederretter přidal k úprku podivného muže, překonal skvělou přihrávku od Eliho Tolvanena přes natahujícího se obránce žraloků a překonal brankáře Kapo Kahkkonena v čase 12:13 druhého poločasu svým třetím gólem v sezóně.

Sharks ve třetím zápase přehráli Predators 15-3, ale nedokázali vyrovnat, protože San Jose kleslo na 0-2-0 a zahájilo sezónu podruhé za pět sezón.

Niederreiter skóroval také v pátek při výhře Predators 4:1, přičemž Sharks nyní od konce sezóny 2019-20 prohráli s Predators šest zápasů v řadě. Niederreiter podepsal jako volný hráč v červenci dvouletou smlouvu na 8 milionů dolarů s Predators.

Sharks měli šanci na vyrovnání hry na začátku třetí směny, ale nedokázali využít penaltu za boj od Jeremyho Lauzona a nyní vedou 1-7 s výhodou dvou zápasů. San Jose je také 7 na 7 v pokutovém kopu.

Další dva zápasy Sharks se odehrají v San Jose, kde v pátek hostí Brenta Burnse a Carolinu Hurricanes a v sobotu Chicago Blackhawks. Před zápasem s Blackhawks budou Sharks ctít Douga Wilsona, kapitána v letech 1991 až 1993 a generálního manažera od roku 2003 do začátku letošního roku.

READ  Život měnící dopad náhodného setkání v Escondidově muzikálu „Once“

Jako součást ceremonie bude v centru SAP odhalen transparent s podrobnostmi o Wilsonových přínosech pro tým jako hráče a manažera.

Kromě hraní Kahkonena provedl trenér Sharks David Quinn další změny v sestavě, když představil Jaycoba Megnu, Scotta Harringtona v obraně a křídelníka Evgenyho Svechnikova místo Noaha Gregora.

Také Oskar Lindblom byl přesunut z druhé řady do třetí řady a Steven Lorentz byl povýšen ze čtvrté řady do druhé řady s Couturem a Labancem. Lorentz asistoval u Coutureova gólu ve druhém poločase, protože tato série vytvořila devět brankových příležitostí ve více než dvou směnách.