Novak Djokovič porazil ve Wimbledonu Yannicka Senera

Wimbledon, Anglie – Novak Djokovič odvedl skvělou práci na útěku na Centrálním soudu.

Roger Federer podává dva mečboly na prvenství ve skupině E impozantního finále v roce 2019? Není problem. Djokovič se prosadil a vyhrál tiebreak.

Přidejte na soupisku Djokoviče, úřadujícího šampiona a šestinásobného vítěze singlových titulů na nejprestižnějších turnajích tohoto sportu, včetně posledních tří, úterní čtvrtfinále. Jeho vítězství 5-7, 2-6, 6-3, 6-2, 6-2 nad Yannickem Senerem, 20letým Italem, bylo jednoduchou lekcí, jak zabít krále – když přijdete zabít králi, udělej to rychle nebo ne Absolutně.

„Vždycky si myslím, že dokážu zápas otočit,“ řekl, když zápas skončil.

Djokovič, který vyhrál 20 titulů ve dvouhře na grandslamu, vstoupil do zápasu poté, co vyhrál 25 po sobě jdoucích zápasů ve Wimbledonu. Naposledy Djokovič prohrál ve Wimbledonu v roce 2017 (turnaj byl zrušen v roce 2020 kvůli pandemii koronaviru), když odstoupil se zraněním lokte v polovině druhého setu čtvrtfinále proti Tomáši Berdychovi z České republiky. Ve Wimbledonu je to nyní 10-1, když zápas trvá pět setů.

Naposledy zde prohrál zápas, který odehrál až do konce, v roce 2016, kdy prohrál s Američanem Samem Querreym ve třetím kole ve čtyřech setech.

Zpočátku to vypadalo, že Djokovič stráví další odpoledne na Central Court, místě několika ikonických vítězství ve své kariéře. Ve svých prvních třech zápasech byl tak klinický, jeho pohyb, cit pro míč a pocit z jízdy jsou stejně silné jako vždy. Nezvyklým znamením byla v neděli večer ztráta druhého setu s neznámým Nizozemcem Timem van Reethovenem.

S Williamem a Kate, vévodou a vévodkyní z Cambridge, v první řadě královské bedny, získal Djokovič prvních sedm bodů zápasu. Když se Sinner dostal na výsledkovou tabuli, z davu se ozval řev gratulací, ale Djokovič i nadále vedl 3:0.

READ  Komentáře UTB k Cheptegei 'dominantnímu Silverbackovi' na 3000m ostravském zlatém hrotu v České republice - PML Daily

Sener, který se během tří dnů objevil podruhé u ústředního soudu, rychle našel své mořské nohy. Každý rok, na začátku druhého týdne Wimbledonu, tráva poblíž základní čáry centrálního kurtu zhnědne a bude hrbolatá. Sener začal v této oblasti podávat silný forhend, plochý a silný bekhend, často zasáhl svůj cíl, porazil Djokoviče v jeho vlastní hře a bod po bodu ho vytlačil ze hřiště.

Sener v polovině setu vyrovnal a šel do jedenácté hry, znovu brejknul Djokoviče forhendovým kroucením přes pole a poté zakončil první set sérií těžkých podání a sekáním úderů, které zůstaly nízko na trávníku. .

Druhý set přinesl více toho samého, když Sinner dostal brzké přerušení na podání a později, aby získal set 6-2. Po 93 minutách byl Sinner set z cílové čáry.

Pak se ale Djokovič, nejnebezpečnější hráč ve dvou setech, probudil a zdálo se, že v Senerově mysli narůstá měřítko okamžiku a úkolu. Djokovič odešel ze hřiště na přestávku – svačinu a povzbudivý rozhovor v koupelnovém zrcadle.

Během následujících 70 minut pošle zprávu všem, kteří od něj v závěrečných dnech tohoto turnaje budou držet pálku na druhé straně sítě – a jeho odmítnutí očkovat proti Covid-19 mu může zabránit v dalším hraní. hra. Grand slamuje 11 měsíců a on se nikam snadno nedostane.

„Viděl jsem v jeho hře a pohybu trochu pochybností,“ řekl Djokovič.

Spojil přenos 123 mph, který vysílal křídový prach z vedení létajícího do vzduchu. Běhejte rychle, abyste chytali krátké míčky a pouštěli střely. Vypálil pár centimetrů od horní části sítě, které Sinnera zatlačily zpět, jako by měl v hrudi zaseknutou 80 stop dlouhou tyč.

Ve svém nejlepším zásahu si Djokovič položil prst na ucho nebo položil ruce na oblohu a požádal o další hluk z davu. Dokonce se zazubil, když zátka šampaňského explodovala před podáním pozdě ve čtvrtém setu, prolomila ticho a přinutila ho zastavit a znovu nabít. Tohle byla jeho představa zábavy.

READ  Začátek Anglie vs USWNT, přímý přenos a živé skóre: sestavy zápasů, předpovědi a náhled z Wembley

Tři hodiny poté, co začali, Djokovič vypálil další do středu pole a Sener se přiřítil. Míč doplul dlouho a oni zamířili do play-off setu, když se Sener usadil na podání, středem kurtu se vznesl otřesný řev.

Za pár minut bylo po všem.

Djokovič chrochtá a prodírá se body, které chce a potřebuje. Ve třetím zápase, kdy měl Djokovič šanci definitivně prolomit Sinnerovo podání a duši, rozložil údery sem a tam přes základní čáru, což způsobilo Sinnera jeden úder a pak další, dokud mladý Ital nezatočil úder do sítě. Po pěti zápasech byl výsledek oficiální. Uplynulý čas – 3 hodiny 35 minut.