O minulé noci: bouchnutí zvonu a ohýbání letáku

Čech ve spojce

Je to dovednost, která se nedá naučit.

Někteří kluci to mají… někteří ne.

Faktor „uchopení“ je ve sportu nejžádanější nehmotný. Něco, co nabývá různých významů v závislosti na sportu a situacích.

Od jednoho z nejslavnějších sportovců Michaela Jordana, který ztělesňoval tohoto chapadla po celou svou kariéru, až po další, jejichž největší okamžiky přišly právě díky této hře, jako byl skok Marc-Andre Fleuryho v poslední vteřině hry 7 z roku 2009. Finále Stanley Cupu.

Ukázat se ve spojce je to, co některé sportovce odlišuje.

A v této sezóně je tento faktor spojky to, co Martin Nikas nabízí.

Čas se krátil a Carolina spěchala s Andersenem a stahovala dalšího tackera, Jesperi Kotkaniemi dorovnal a na hodinách zbývalo jen 0:07.

Jordan Staal vyhrál vyrovnání, Shane Gostespehy trefil střelu, míč se odrazil do mantinelů, nastal zmatek a najednou byl Nikas přímo u toho s pukem na hokejce a překonal hodiny.

Nebyla to jen hra o štěstí tady nebo tam.

V této sezóně Nekas vstřelil vyrovnávací gól a vynutil si prodloužení čtyřikrát v posledních 2:30 hry a třikrát v poslední minutě – vyrovnal rekord NHL.

Odtud má tři vítězné góly v prodloužení a asistoval u dalších dvou výher v prodloužení.

Loni vyvrcholila frustrace z neschopnosti českého křídelníka udělat další krok, ale letošní sezona s 27 góly a 64 body prokázala trpělivost front office.

To je v pořádku

Je opravdu úžasné, že ve hře, kde skóroval hattricky, včetně vítěze prodloužení a počtvrté v kariéře dosáhl hranice 30 gólů, působí výkon Sebastiana Aho jako menší příběh.

Ale byl u kormidla lodi.

Některé svěží lajnové kombinace Roda Brind Amore pomohly řídit vedoucího střelce Caroliny a otevřely mu povodňové brány po sedmibodovém suchu.

Pro Aho to byla frustrující doba. Po ztrátě Andreje Svechnikova od jeho křídelníka mu zůstali dva hráči, kteří celý rok podávali podprůměrné výkony a nedostali odskok.

READ  Češi se vracejí do Evropské banky pro obnovu a rozvoj Globální finanční časopis

Ale jestli na Aho něco je, tak to, že je to elitní uchazeč. Nemračí se ani nepřipouští, jen jde dál a dál. I když neboduje, pracuje ve všech třech oblastech a na všech pozicích.

Bylo to patrné v průběhu celého úseku, ale když dal první gól, bylo vidět, jak je frustrovaný.

A když dostal dva, cítil jsem, že tři přicházejí. Jen si myslím, že to takhle nebude deja vu Moment.

Jak jsme se ale dostali do tohoto bodu?

I když jsou turnaje v pozdních hrách zábavné a vzrušující a to, co skutečně odlišuje skvělý tým od špatného týmu, byl bych lhostejný, kdybych řekl, že Carolina neměla být v této pozici na prvním místě.

Brzy se ujali vedení 2:0 díky Aho a Bradymu Skjeiovi, kteří doslova nemohli přestat skórovat, když vstřelil svůj 15. gól v sezóně a prodloužil svou bodovou sérii na tři zápasy, ale pak to byla špatná hra po špatné hře. Karolína, která to dovolila Letáky vrátit se do hry.

Philly je tým, který maká a tvrdě pracuje, ale mezera v dovednostech na ledě je prostě příliš velká. Tvrdá práce však trumfne talent, když talent pracovat nechce, takže když pustíte tým, který dře zadky, budete mít problémy.

První brankou do sítě byl další gól vstřelený výpadem bruslaře, který spadl z křídla na Fredrika Andersena. V každém ze svých posledních několika startů byl semikonstantní a je to oblast, ve které potřebuje najít způsob, jak se zlepšit.

Další dva prostě nehlídali tyčinku s barvou. Druhý gól Philadelphie přišel při přesilovce 5 na 3, ale Brett Pesci prostě neodvedl dostatečně dobrou práci, když trefil Noaha Catese při příležitosti k odražení míče.

Flyer následně Aho ztratil svého vedoucího muže a pak Joel Farabee zařídil další snadný odraz tím, že se postavil na vrchol brankoviště.

READ  Představitel NATO říká, že „uděláme vše, co bude potřeba“, abychom podpořili Ukrajinu při aktivaci sil reakce

A pak se zdálo, že gól z dýky přišel na začátku třetí třetiny, když Andersen špatně rozehrál míč za vlastní brankou a přihrál ho přímo fotbalistovi, který ho přihrál Brendanu Lemieuxovi, aby vstřelil snadný gól do široké odkryté sítě.

Ve druhé polovině třetí třetiny trefil dvě penalty proti Carolině a skutečně to vypadalo, že tým hledá způsoby, jak prohrát.

Možná to byly potíže dostat se do druhého zápasu vítězné série na silnici, nebo možná nesčetné další důvody, ale byli to Hurricanes, kdo se dostal do situace, ze které museli uniknout. .

Naštěstí pro Hurricanes měli talent uniknout situaci, ve které se ocitli, a získali další výhru.

Ale kupředu budou pravděpodobně o něco lepší v péči o domácí práce před poslední vteřinou organizování.

Další poznámky ke hře

• Hurricanes smetli sérii sezóny proti Flyers, vyhráli všechny čtyři zápasy, ale ve skutečnosti každý zápas rozhodl pouze jeden gól (4-3 OTW, 6-5, 1-0, 5-4 OTW). Je to druhá série, kterou Canes přehnali přes soupeře z Metra, když zvládli své čtyři zápasy s druhým týmem z Penn State – Pittsburgh Penguins – dříve v sezóně. Všechny tyto čtyři zápasy také rozhodl jeden gól (3-2 Otto, 3-2, 4-3 Otto, 2-1).
  • Fredrik Andersen se vítězstvím stal také teprve třetím brankářem Hurricanes, který v této sezóně začal a porazil Flyers, po Ante Ranta (2-0) a Piotr Kochetkov (1-0). Nejsem si jistý, jestli se to už dělalo, ale vypadá to jako docela cool případ.
  • S pomocí vítěze prodloužení se Brent Burns také stal držitelem rekordu v obraně týmu v jedné sezóně Caroliny s 52 body, čímž překonal Tonyho DiAngela, který se také stal vítězem zápasu, když v minulé sezóně zaznamenal 51 bodů.
  • Vraťme se ke konverzaci o spojce a nahoďme jiné jméno. Jordan Stahl. Kapitán vyhrál sedm po sobě jdoucích remíz do konce hry, včetně nastavení vyrovnávací branky a vítěze prodloužení. Přišel si pro tento tým znovu a znovu a tato vítězství jsou obrovská.
  • Hattric Sebastiana Ahu byl sedmý v kariéře, ale třetí v sezoně. Letos proti také vstřelil hattrick Buffalo Sabre A New York Islanders. Jeho první hattrick kariéry přišel v roce 2017 také proti Flyers.
  • Bylo to také osmé triple-double Hurricanes v tomto roce, což jim v této sezóně přineslo nejvíce zásahů ze všech týmů. (Aho x3, Svechnikov x2, Martinook, Jarvis, Teravainen)
READ  Shrnutí demokracie: Uniklé e-maily ukazují politickou kontrolu nad polským nejvyšším soudem