Obsah #1 Předchozí Ash Party vylučuje návrat tenisu

FORT WORTH, Texas – Arina Sabalenková na 15. místě v žebříčku ukončila vítěznou sérii IGA proti soupeřkám v top 10, když v neděli večer zvítězila 6-2, 2-6, 6-1, o postup do WTA Finals.

Ohromující hráčka postavila Sabalenkovou do finále proti Caroline Garciaové, která porazila Marii Saccari 6-3 6-2 a má šanci stát se druhou Francouzkou, která na konci sezóny vyhraje titul.

Swiatek, šampionka French Open a US Open a lídryně divoké kočky s osmi výhrami v kolech, nasbírala tři výhry v prvním kole, přičemž prohrála pouze 13 her, což jí poskytlo nejdelší vítěznou sérii proti 10 nejlepším soupeřkám od 17 výher Steffi Grafové. série v roce 1987.

Stejně tak vše skončilo, když 21letá Polka prohrála posledních pět zápasů proti hráčce, kterou otřásla ve všech čtyřech střetnutích letošní sezony.

Sabalenka s loňským prvenstvím v osmičlenné disciplíně nedosáhl do semifinále. Byla sedmá a ukázala, jak se cítí pohodlně na dočasném krytém tvrdém kurtu v Dickies Areně. Devět z jejích deseti vítězství v kariéře přišlo na tvrdých kurtech.

„Chci se jen ujistit, že pokaždé, když bude hrát proti mně, věděla, že musí tvrdě pracovat, aby vyhrála,“ řekla Sabalenka. „Jen kvůli té myšlence jsem dnes večer mohl hrát na tak úžasné úrovni.“

Swiatek zaostal za jeden brejk v závěrečném setu dvěma širokými forhendy, než další nasadil dva brejky.

Obhájkyně čtyřhry Barbora Krijsíková a Kateřina Siniaková postoupily do zápasu o titul semifinálovým vítězstvím 7:6 (5), 6:2 nad Ljudmilou Kišinok a Jelenou Ostapenkovou.

Pouhých 24 hodin poté, co porazil Dariu Kasatkinovou na napínavém 80minutovém třetím místě, aby si zajistil konečné místo v semifinále mimo skupinu, potřeboval Garcia pouhých 74 minut na čtvrté vítězství v kariéře nad pěti nejlepšími kandidáty v této sezóně. .

READ  O rok později hrají zahajovací zápas Euro 2020 Itálie a Turecko

Garcia nikdy nezaostávala, dominovala na pátém místě Scary ve vítězích (21-8) a esech (6-0). Amelie Mauresmová (2005) je jedinou ženou z Francie, která vyhrála finále WTA.

„Nevím,“ odpověděla Garciaová na otázku, kde našla energii k ovládání po rychlém obratu. „Včera jsem byl trochu unavený, ale po tak velkém zápase to nebylo nic neobvyklého.“

Garciaová postoupila mimo týmovou hru v obou finále WTA. Devětadvacetiletá hráčka prohrála v semifinále osmičlenné soutěže před pěti lety, což bylo také naposledy, kdy se do semifinále dostala hráčka starší než Garciaová (Venus Williamsová).

„Myslím, že jsem o pět let starší, možná o pět let moudřejší,“ řekl šestý nasazený Garcia, který byl loni touto dobou na 74. místě. „Snažíte se ze všeho poučit. Mám za sebou dobrý tým, který mě podporuje, když jsem o sobě trochu pochyboval.“

Scary byla také mezi pěti hráčkami, které se dostaly do semifinále poprvé od znovuzavedení čtvrtfinálového formátu v roce 2003. Loni prohrála v semifinále.

Garciaová využila rychlosti 120 mph, aby pomohla vymazat příležitost pro Scari k rozbití míče a zvýšila své vedení na 4:0 ve druhém setu.

Šestá a poslední odpověď AS Garcia – a vedoucí 14. místo v šampionátu – na dvojchybu přinesla Scary další zlomový bod. Garcia dokončil tento zápas a vedl 5-1 na cestě za kariérním rekordem 3-0 proti Scary.

Scary nasbíral tři po sobě jdoucí výhry v turnaji poté, co se v této sezóně dělil pouze o jednu výhru nad soupeřem z první desítky.

Sedmadvacetiletá Řeka se po prohraném prvním setu týdne ještě nevzpamatovala a skončila s o 11 nenutkavých faulů (19) více než vítězky.

„Nic jsem od ní nevzal, jen jsem hrál z mé strany docela normální hru,“ řekl Scary, který se do finále WTA nekvalifikoval až do závěrečného podniku základní části. „Nebyl jsem ostrý. Nebyl jsem energický.“

READ  Swatec porazí Plíškovou ve finále Italian Open

Akce byla přesunuta do Texasu z Číny kvůli obavám o bezpečnost Peng Shuai, grandslamového šampiona ve čtyřhře, který obvinil tamního bývalého vládního úředníka ze sexuálního napadení. Svou roli v rozhodnutí sehrála i koronavirová omezení. Jde o první finále WTA ve Spojených státech od roku 2005.