Olympijská vítězka Ledekaová vede český tým na olympijských hrách v Pekingu

Praha (AFP) – Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Lidka povede na zimních hrách v Pekingu rekordní počet českých sportovců.

Ledecká se na hrách v Pchjongčchangu v roce 2018 zapsala do historie tím, že jako první vyhrála zlaté medaile v lyžování i na snowboardu, když vyhrála obří paralelní slalom a super-G ve snowboardingu. Příští měsíc bude obhajovat tyto dva tituly a bude soutěžit i ve sjezdu.

Ledecká byla v pátek mezi 113 sportovci, které vybral Český olympijský výbor, což je rekord zimních her.

Bývalý centr Bostonu Bruins David Krigsey povede hokejový tým Pekingu, kde se nezúčastní National Hockey League. Pětatřicetiletý hráč opustil Boston v červenci po 14 sezonách v National Hockey League, aby pokračoval v kariéře doma v České republice.

V hokejovém kádru 24 hráčů nechybí ani veteráni National Hockey League Michael Frolík, Vladimír Sobotka a Roman Červenka. V nizozemské fotbalové lize je dvanáct hráčů, zatímco zbytek hraje v české, finské, švýcarské a švédské lize.

V očekávání možných pozitivních testů na koronavirus má trenér České republiky Filip Pechan k dispozici 30 alternativ zásahu.

Česká hokejová reprezentace se poprvé představí na olympijských hrách.

Mezi adepty na českou medaili jsou trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Šablíková a biatlonová mistryně světa z roku 2021 v individuálním závodě na 15 km Markta Davydová.