Olympijské hry v Tokiu: Česká republika Naomi Osaka omráčí Marketu Vondrosovou koly zády k sobě

Naomi Osaka prohrála zápas ve dvou setech s Markétou Vondrosovou. & nbsp

hlavní body

• Naomi Osaka ve svém zápase třetího kola prohrála s Markétou Vondrosovou 6-1 6: 4
  • Po vyřazení Ashleigh Bartyové byla Osaka nejvýše postavenou hráčkou, která zůstala v ženské loterii
  • Osaka nebyla na tom nejlépe, protože Vondrosova vyhrála soutěž ve dvou setech

V jednom z největších tenisových překvapení na olympiádě v Tokiu 2020 Česká republika, světová dvojka Naomi Osaka, ohromila Naomi Osaku postupnými koly ve třetím kole. Domácí hvězda a uchazeč o zlatou medaili, Osaka nebyla na tom nejlépe proti Vondrosové-která zpečetila zápas 6-1, 6-4. Druhá nasazená Osaka byla nejlépe hodnocenou hráčkou v ženské loterii po svém překvapivém výstupu z prvního kola na světovou jedničku a wimbledonskou šampionku Ashleigh Bartyovou.

Osaka zahájila řízení s chudou ženou, která si všimla, že v úvodním zápase upustila od podání. V sadě se dvakrát zlomila, protože vicemistryně French Open 2019 Vondrosová během chvilky vyhrála první set. Ve druhém setu Osaka prolomila podání Vondrosové, ale dopustila se dvojchyby a vyrovnala set 2: 2.

Osaka sloužil ve druhém setu 4: 5 a podařilo se mu zachránit dva mečboly, ale po dlouhém bekhendu zápas prohrál. Osaka obnovila tenis po dvouměsíční přestávce. Vondrosova překvapila Osaku velkým počtem vyřazených vítězů, zatímco pozemní údery Osaky, její síla, nebyly na úrovni.

Osaka měla těžké měsíce, když na French Open 2021 oznámila své rozhodnutí bojkotovat tiskové konference. Poté, co japonská hráčka obdržela odpor nad svým tahem, odstoupila z turnaje a také vynechala Wimbledon 2021 s tím, že potřebovala přestávku, protože bojovala s depresí a úzkostí.

Vondrosova v reakci na její vítězství nad Osakou řekla: „Také jsem dvakrát porazila Simonu (Halepovou), ale teď si myslím, že ona (Osaka) je největší. Největší ve hře a byla také tváří olympiády. bylo pro ni těžké, myslím, takhle hrát. ““.

READ  Čeští útočníci se nemohou připojit k ostrovům Charlottetown Regionální sporty | Sportovní

Vondrosova se příště setká se Španělkou Paulou Padusou nebo Argentinkou Nadiou Podroskou.

V pondělí byla tokijská olympiáda na tenisovém kurtu Ariake svědkem dalších překvapení, protože Španělka Paula Padusa, Belgičanka Alison van Uytvanck a Chorvatka Donna Vekic vyhrály tři z deseti nejlepších nasazených, aby se dostaly do třetího kola olympiády.

Šestá nasazená Paula porazila Igu Swiatekovou z Polska 6-3 7-6 (4), zatímco Alison a Donna porazily desátou nasazenou Petru Kvitovou z České republiky a třetí nasazenou Arynu Sabalenku z Běloruska.