Olympijské hry v Tokiu: Česká republika získává zlato v judu v těžké váze, slalomu na kanoích; Čína vítězí na trampolíně pro ženy

Lukas Karpalk si pro Česko připsal druhou zlatou olympijskou medaili v judu, když vyhrál talentovaný mužský okruh v těžké váze vítězstvím Ippona nad Gruzíncem Goramem Tuchishvilim ve finále v Budokanu.

Krpalek zvítězil v polotěžké váze v Riu de Janeiru a zakončil působivý závod nejtěžšího týmu v Tokiu připínáním Tushishviliho na podložky, dokud nedojel do cíle a zbývalo mu 13 sekund.

Snaha francouzské hvězdy Teddyho Rennera o třetí po sobě jdoucí olympijské zlato ve čtvrtfinále skončila těsnou prohrou s ruským atletem Tamerlanem Bashaevem, který poté prohrál působivé semifinále proti Karpalikovi.

čístOplocení olympijských her v Tokiu: Japonsko porazilo Čínskou republiku a získalo zlato v epickém mužském týmu

Riner přesto vyhrál svou čtvrtou olympijskou medaili. Vzal bronzovou medaili tím, že porazil Hisayoshi Hasagawa, který se stal třetím olympijským judistickým hráčem hostitelského Japonska ze 14, který nezískal medaili.

Japonsko získalo svou devátou zlatou medaili, když Akira Son vyhrála těžkou váhu žen jen pár okamžiků předtím, než Hasagawa prohrála na penalty, čímž dosáhla zlatého výsledku. Japonsko také získalo stříbro a bronz v místních bojových uměních.

Bashaev získal další bronzovou medaili, když porazil ukrajinský Jakiv Khamo.

Mistrovství v judu končí první smíšenou olympijskou událostí v sobotu.

Čína získává zlato na trampolíně pro ženy

Čína trumfla na stupních vítězů na trampolíně žen.

Zhou Shui-ying porazil týmového kolegu Liu Linglinga o zlatou medaili ve finále. Xueyingovo skóre 56 635 stačilo k překonání Linglingova celkového počtu 56 350. Briony Page z Velké Británie získala bronz poté, co v roce 2016 získala stříbro v Rio de Janeiru.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Kanady Rosie McLennanová těsně unikla na stupně vítězů, když skončila čtvrtá.

číst: Tokijská olympiáda 8. den – úspěchy Indie: Lovlina Borgohin v semifinále; Deepika se klaní Indický tým smíšených štafet na 4×400 m skončil na konci

READ  Vítězství pro Spojené státy, Kanadu a Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

Linglingová trumfla play-off s dvoukolovým agregátem 105,470, těsně před Xueying, což jí dávalo šanci kvalifikovat se do finále. Xueying provrtal svou sestavu, která vyžaduje, aby gymnastky propojily 10 po sobě jdoucích leteckých manévrů a vyskočily 25 stop do vzduchu.

Linglingová ho následovala, ale nemohla dohnat svého spoluhráče.

Tyto dvě medaile pro Číňany přinesly jejich celkem 13, protože tento sport byl představen na olympijských hrách 2000 v Sydney, nejvíce v disciplíně.

Nicole Ahsingerová, která v Brazílii skončila na 10. místě, postoupila do svého prvního olympijského finále a skončila šestá. Třiadvacetiletá Američanka uvedla, že plánuje uspořádat hry 2024 v Paříži.

Český Prskavec vítězí ve slalomu mužů na kajaku

Česká republika Jiri Preskewicz získala v posledním kole závodu zlatou medaili ve slalomu mužů na kajaku.

čístLovlina Borgohen: Olympijský úspěch je výsledkem odvážného přístupu

Prskavcova dokonalá jízda přes sjezdovky v centru Kasai Winding Boat Center porazila stříbrného medailistu Jakuba Gregara ze Slovenska o 3,22 s. Bronz získal Němec Hannes Aigner.

Prskavec je v této akci nejlepším vodákem na světě a jeho první kola semifinále mu umožnila začít finále na posledním místě, aby věděl, kdy je čas vyhrát.

Prskavec byl v roce 2016 bronzovým medailistou v Rio de Janeiru.